Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Tenis w Sobocie

Od poniedziałku 5 sierpnia na kortach Centrum tenisowego Sobota odbywać się będzie impreza tenisowa, w której rywalizują zawodnicy do lat 18.  – To wyzwanie organizacyjne i logistyczne, gdyż nasza impreza Sobota Powiat Poznański Junior Cup 2019 otrzymała rangę 3, co sprawia, że uczestnicy mają zagwarantowane tzw. hospitality – wyjaśnia Wojciech Jaraczewski, dyrektor turnieju, który rozgrywany jest w ramach ITF Juniors Tournaments. I dodaje, że dużego wsparcia w przygotowaniu imprezy udzielił powiat poznański.

W poniedziałek i wtorek na kortach CTS toczyć się będą mecze eliminacyjne. Turniej główny rozpocznie się w środę. Finały w grze pojedynczej i podwójnej zaplanowano na niedzielę 11 lipca. W rywalizacji chłopców z numerem „jeden” powinien wystąpić tenisista z Wielkiej Brytanii Oscar Weightman. W gronie rozstawionych zawodników będzie także Guy den Ouden. Holender w minioną niedzielę wygrał Grand Prix Fibaka. Z Polaków w turnieju głównym mają pewny start m.in. Jasza Szajrych z Grunwaldu Poznań (półfinalista GP Fibaka). Zobaczmy też Borysa Zgołę i Marcela Politowicza – dwóch reprezentantów poznańskiego AZS-u którzy zagrają z tzw. “dziką kartą”.

W zmaganiach dziewcząt dużą uwagę należy zwrócić na występy Weroniki Baszak, która będzie rozstawiona w Sobocie z „jedynką”. Jest ona sklasyfikowana w pierwszej setce juniorek na świecie. W drugiej połowie lipca tenisistka Redeco Wrocław wspólnie z Martyną Kubką z Zielonej Góry, została mistrzynią Europy juniorek w grze podwójnej. Polki  w szwajcarskim Klosters nie straciły ani jednego seta, pokonując w finale 6:1, 7:5 białoruski duet Wiktoria Kanapatskaja/Anna Kubariewa. – Weronika to tenisistka grająca pięknym jednoręcznym bekhendem. Tak jak kiedyś Justin Henin – charakteryzuje ją Wojciech Fibak. W gronie faworytek do końcowego zwycięstwa będzie również Aleksandra Jeleń. Z Wielkopolanek zagra z kolei Zuzanna Kubacha. 15-latka reprezentuje klub Angie Puszczykowo.

– W Polsce organizowanych jest coraz więcej turniejów w ramach Tennis Europe oraz ITF dla juniorów. W tym roku będzie ich aż 19. To na pewno jest z korzyścią dla rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju i podnoszenia poziomu sportowego naszych graczy – podkreśla Rafał Chrzanowski, szef wyszkolenia Polskiego Związku Tenisowego.

Maciej Łosiak

Fot. CT Sobota. Dyrektor Turnieju Wojciech Jaraczewski zaprasza na korty w Sobocie.

 

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 5 sierpnia 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum