W krajowej czołówce

zuzanna sułek

W Gliwicach odbyły się mistrzostwach Polski juniorek w tenisie stołowym. Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowała się drużyna LKTS Luveny, którą sklasyfikowano na piątym miejscu. Ekipę z powiatu poznańskiego reprezentowały wychowanki klubu z Lubonia, Zuzanna Sułek oraz Natalia Piechota. – W fazie grupowej dziewczyny wygrały 3-2 z UKS Dojlidy II Białystok oraz 3-2 z KS Nadarzyn. W grze o awans do półfinału przegrały natomiast z MKS Rokita Brzeg Dolny – relacjonuje trener Piotr Ciszak.

W turnieju indywidualnym też było nieźle, bo Zuzanna Sułek zakończyła rywalizację na bardzo dobrym, dziewiątym miejscu.  – W grze o awans do najlepszej ósemki przegrała z Anną Kubiak z JKTS Jastrzębie Zdrój. Natalia Piechota zakończyła turniej na 33. pozycji. Nasza zawodniczka była bliska awansu do “32”, ale przegrała w siódmym decydującym secie na przewagi. W turnieju debla Zuzia wspólnie z Zuzanną Gaworską zajęły dziewiątą lokatę, a Natalia grając w parze z Olą Nowak z Warty Oborniki uplasowały się na 17. miejscu – dodaje szkoleniowiec.

zuzanna sułekZuzanna Sułek oraz Natalia Piechota z trenerem Piotrem Ciszakiem

W tym samym czasie, w Grodzisku Mazowieckim rozegrano mistrzostwach Polski żaków. Tam również startowali reprezentanci LKTS Luveny Luboń, Natasza Adamczyk i Bartek Sułek.- Wielki sukces osiągnęła Natasza, zajmując po bardzo dobrej grze dziewiątą pozycję. W grze podwójnej z Natalią Bartoszko z UKS Żaki Taczanów również były dziewiąte. Dodajmy, że ta zawodniczka także w kolejnym sezonie będzie rywalizować w kategorii żaczek. Wśród chłopców, dobre 25. miejsce zajął Bartek Sułek – opisuje trener z Lubonia.

natasza adamczyk, bartek sułekNatasza Adamczyk i Bartek Sułek (fot. 2x LKTS Facebook)

Opublikowano: 12 października 2020