MenuMenu główne
Powiat Poznański
Logo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Edukacja

Znamy najlepsze szkoły

ranking perspektywy logo

Znane są już wyniki Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. W tym bardzo prestiżowym zestawieniu triumfowały XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. W szerokiej czołówce 23. edycji Rankingu “Perspektyw” nie zabrakło szkół z powiatu poznańskiego. Wśród najlepszych liceów, tradycyjnie już, wysoko oceniono I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu, które w Wielkopolsce zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu, a w całym kraju na 35.

W kategorii techników najlepszą placówką z powiatu poznańskiego zostało Technikum przy Zespole Szkół im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, które w zestawieniu wojewódzkim zajęło 15. lokatę, a w kraju uplasowało się na 214. pozycji. Nieco niżej uplasowały się Technikum przy Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu – 19. w Wielkopolsce i 239. w kraju, a także Technikum przy Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy – 27. w regionie i 330. w Polsce. Szczegółowe wyniki Rankingu Liceów i Techników “Perspektyw” są dostępne odpowiednio TUTAJ oraz TUTAJ.

– Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking “Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – czytamy na stronie “Perspektyw”. Dodajmy, że w tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników.

Wszystkie te placówki musiały spełnić określone kryteria, które m.in. dotyczyły wyników matur czy też sukcesów w olimpiadach. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 stycznia 2021