10-latkowie grali o Złoty Strug

piłkarski turniej o złoty strug

Dwanaście drużyn piłkarskich 10-latków rywalizowało na Stadionie Miejskim w Swarzędzu w turnieju o Złoty Strug im. J. Bociana. – To coroczna impreza, która swoją nazwą nawiązuje do meblowych tradycji tego miasta. Dodatkowo uświetniana jest pamięć trenera, społecznika i jednego z pomysłodawców tego właśnie wydarzenia – Jerzego Bociana. Turniej oficjalnie otworzyli zastępca Miasta i Gminy Swarzędz Grzegorz Taterka oraz syn patrona imprezy, radny powiatu poznańskiego, Paweł Bocian – informuje strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Swoje grupy wygrały Akademia Piłkarska Reissa i KKS Poznań. W ćwierćfinale zameldowała się również ekipa gospodarzy – Unia Swarzędz. Tytułu broniła Akademia Piłkarska Reissa. Podopieczni trenera Jędrzeja Nawrockiego powtórzyli wyczyn sprzed roku. W emocjonującym finale AP Reissa pokonała 2:0 KKS Lech Poznań. Brązowe medale zdobyli piłkarze LPFA Poznań, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Kotwicę Kórnik. Kolejne miejsce przypadło gospodarzom Unii Swarzędz. Oprócz tych ekip zagrały jeszcze Meblorz Swarzędz, Mieszko Gniezno, Lider Swarzędz, Korona Zakrzewo, Piast Kobylnica i LPFA Swarzędz.

– Na indywidualne wyróżnienia swoją postawą na boisku zapracowali: Wojciech Janowicz (MVP – KKS Lech Poznań) i Filip Rewers (najlepszy bramkarz – Akademia Piłkarska Reissa). Królem strzelców został Stefan Woźniak (KKS Lech Poznań), który pokonywał bramkarzy aż 13 razy. We wszystkich meczach padły aż 203 bramki, nie brakowało również widowiskowych parad bramkarskich. Imprezę wsparł powiat poznański – czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu
Zdjęcia: Maxymilian Szcześniak (Fotografia Remik Błachnio)

Opublikowano: 20 czerwca 2024