Plakat Biała Sobota

2,5 tony darów pojedzie na Ukrainę (20.07.2023)

logo radio poznań

Czwarty transport z darami od Powiatu Poznańskiego dla ukraińskiego rejonu obuchowskiego wyruszył z Poznania. Tym razem Ukraińcy poprosili o wyposażenie szkoły, która w marcu została ostrzelana przez rosyjskie drony. Chodzi o Liceum Zawodowe w Rżyszczowie. Pojadą tam dwie i pół tony darów (m.in. talerze, kubki, sprzęt AGD i odzież). Przekazał je dziś starosta Jan Grabkowski.

– Mamy kontakt z Ukrainą od wielu lat, natomiast ta sytuacja jest szczególna i jak można stać z boku? Nie przesyłamy broni ani amunicji, ale przesyłamy to, co służy człowiekowi. Zawsze mam w głowie myśl, że musicie tam wrócić i, że nie wiadomo, czy się kiedykolwiek zobaczymy. Musimy i chcemy wam pomagać, żeby to wszystko nie przeniosło się do nas. To wy chronicie także wolności całej Europy – mówi starosta.

Od początku wojny na Ukrainie Powiat Poznański przekazał Ukrainie 46 ton produktów spożywczych, chemicznych i AGD. Starosta już wcześniej mówił, że powiat będzie pomagać tak długo, jak będą finansowe możliwości.

Radio Poznań

Opublikowano: 21 lipca 2023