2,5 tys. uczniów w Złotej Żabie

16 i 17 listopada w 221 wielkopolskich i lubuskich szkołach podstawowych odbył się pierwszy, szkolny etap Konkursu „Złota Żaba”. Uczestnicy, uczniowie klas siódmych i ósmych, podobnie jak podczas 30. poprzednich konkursów przeprowadzanych corocznie przez swarzędzką Fundację Edukacji Społecznej EKOS, rozwiązywali zadania z wybranej dziedziny: matematyki lub języka polskiego i literatury, dowodząc swoich talentów i umiejętności logicznego i twórczego myślenia, szukania nietypowych rozwiązań, wykraczania poza schematy. Konkurs nagradza tych, którzy łączą wyobraźnię z precyzją posługiwania się słowem i liczbami.

Do konkursu przystąpili m.in. uczniowie w 16. spośród 17. gmin powiatu poznańskiego. Drugi etap, do którego przystąpią zwycięzcy etapu pierwszego, odbędzie się 2 marca 2024 roku, w siedzibie organizatora w Swarzędzu. Wyniki całej edycji poznamy w kwietniu. Autorami zadań konkursowych „Złotej Żaby” są nauczyciele dwujęzycznych szkół Fundacji EKOS i współpracujący z nimi nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Te z pierwszego etapu są już dostępne w konkursowym archiwum na stronie zlotazaba.pl Warto zajrzeć i spróbować swoich sił! Konkurs wspiera m.in. powiat poznański.

Opublikowano: 20 listopada 2023