50-lecie Poligrodzian

zespół Poligrodzianie

W budynku wydziału architektury i wydziału inżynierii zarządzania Politechniki Poznańskiej odbył się Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej Poligrodzianie. Na scenie wystąpiło ponad 100 tancerzy i muzyków, a na widowni zagościło blisko 400 osób. Gości powitał gospodarz wydarzenia prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski.

Wydarzenie rozpoczęło się pokazem Witamy w Poznaniu. Ponadto w programie znalazło się 17 układów tanecznych wśród nich m.in. Krakowiak narodowy, Kujawiak z oberkiem czy Łowicz. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać nie tylko piękne stroje ludowe, ale także niesamowite układy taneczne i popisy wokalne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

Opublikowano: 29 maja 2024