500 stron to za mało

Na co dzień uczęszcza do technikum informatycznego, a w wolnym czasie… pisze książki. Jana Grabkowskiego, starostę poznańskiego po raz kolejny odwiedził Olgierd Adamczak, uczeń Zespołu Szkół im. Gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie. Debiutował w zeszłym roku 500-stronnicową powieścią fantasy pt. „Ostatnia Bitwa”. – To książka nawiązująca do nurtu fantastyki średniowiecznej, mocno inspirowana „Władcą pierścieni” J.R.R. Tolkiena czy też „Wiedźminem” Andrzeja Sapkowskiego. Opowiada o zetknięciu się dwóch światów, ludzi oraz stworzeń magicznych zamieszkujących Wielką Puszczę – wyjaśniał młody pisarz.

Już wkrótce, bo 14 marca w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbędzie się premiera drugiego tomu książki “Ostatnia Bitwa”. – To kontynuacja mojej pierwszej powieści. Opowiada o konflikcie Wielkiej Puszczy zamieszkiwanej przez istoty magiczne z królestwem ludzi. Książka skłania do refleksji na temat niszczycielskich skutków wojny oraz konfliktów między różnymi rasami – opowiadał Olgierd Adamczak. – Była gotowa już w ubiegłym roku, jednak sporo czasu zajęło mi przygotowanie wydania – dodał autor.

Wspomniane wydanie odbędzie się na zasadach selfpublishingu, czyli własnym kosztem. Część pieniędzy na ten cel udało się zebrać podczas zbiórki publicznej. Wyjaśnijmy, że Olgierd Adamczak oprócz napisania książki, sam zajął się projektem okładki, znalezieniem wydawnictwa, przygotowaniem do druku czy też pozyskaniem patronów honorowych swojego dzieła. Dodatkowo premierze towarzyszyć będzie wznowienie pierwszej części powieści w nowej szacie graficznej.

– Jako powiat poznański doceniamy ludzi ambitnych, pełnych zapału, którzy znajdują czas by robić coś więcej. Właśnie taką osobą jest Olgierd  – podkreślał Jan Grabkowski starosta poznański. Młody pisarz planuje również nagranie audiobooka i udostępnienie go uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Autor: Maja Grześkowiak

olgierd adamczak, jan grabkowski