MenuMenu główne
Powiat Poznański
Czujka tlenku węglaLogo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Relacje

Debata w Stęszewie

Za nami kolejna debata w ramach akcji „Spotkajmy się w Powiatowej 17.”, którą organizują Fundacja Barak Kultury i „Gazeta Wyborcza”, a wspiera powiat poznański. Tym razem odbyła się ona w hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie i w jej trakcie dyskutowano o tym, j jak budowa drogi ekspresowej S5 wpłynie na rozwój gminy Stęszew.

Mimo że inwestycja powstaje z wieloletnim opóźnieniem, jest szansa, że w 2019 r. wreszcie zostanie ukończona. Co oznacza to dla gminy Stęszew? Czy ukończenie budowy jest szansą na rozwój gospodarczy gminy i przyciągnięcie nowych inwestorów? Czy ułatwi także komunikację mieszkańcom gminy? W debacie udział wzięli m.in. wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, burmistrz Miasta i Gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak oraz Mirosław Kałek, sołtys Będlewa i Sławomir Wiśniewski, prezes gminnego LZS w Strykowie. Mimo zaproszenia nie przybyli na spotkanie przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tak samorządowcy jak i mieszkańcy widzą duży potencjał w budowanej na terenie gminy Stęszew drodze S5. Wciąż żywe są emocje związane z próbą pozyskania inwestycji firmy Volkswagen. Burmistrz Włodzimierz Pińczak przyznał, że choć zdawał sobie sprawę z przewagi oferty złożonej przez Wrześnię, to chciał wykorzystać okazję do wypromowania gminy Stęszew. Dzięki tym działaniom obecnie wzrasta zainteresowanie innych inwestorów. Jednak czekają oni na zakończenie budowy drogi S5. Wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński podkreślił, iż mimo problemów generalnego wykonawcy drogi powiat stara się zrobić wszystko, by inwestycja została ukończona. – W przeciwnym wypadku budowa wydłuży się o lata – podkreślał Tomasz Łubiński.

Cykl siedemnastu debat ma przyczynić się do zdiagnozowania wyzwań i wypracowania nowoczesnych rozwiązań zadań, przed którymi stoją gminy powiatu poznańskiego. Akcja „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” to próba zwrócenia uwagi na procesy, które zachodzą w powiecie, a przede wszystkim to chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, by stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia. Akcję „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” można śledzić na łamach poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej” lub TUTAJ.

Tekst i zdjęcia: Ziemowit Maląg

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 5 września 2018