Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

6. Kleszczewskie Zaduszki

Przed nami 6. Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą. – Jak co roku zadbaliśmy o klimatyczny, kameralny i wysmakowany program. Zapraszamy na trzy dni wytchnienia z misami tybetańskimi, tradycyjnym tańcem i ciekawą muzyką. Koniecznie bądźcie z nami! Wstęp bezpłatny – zachęcają organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie. Nowością będzie potańcówka. – Będzie ona zagrana w starym stylu, na instrumentach podobnych do tych z określonej epoki. Zabrzmią zatem stare oberki, polki, owijoki, wielkopolskie wiwaty. Nie zabraknie również miejskich fokstrotów z czasów międzywojnia. Przed potańcówką odbędą się warsztaty taneczne, na których pokarzemy jak poruszać się do tańców tradycyjnych w formie niestylizowanej, które poprowadzi świetny tancerz i wodzirej Witold Roy Zalewski – czytamy na stronie GOSiR-u.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będą Pola Chobot & Adam Baran. – Mimo skrajności charakterów tworzą jeden dziki organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead. Wydana w 2017 roku EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się w tym miesiącu – można przeczytać w zaproszeniu.

– Tytułowy singiel “Brudno” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia. Pola Chobot & Adam Baran jesienią 2017 roku zagrali na scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, m.in.: prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Festiwalu FAMA, Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu oraz zdobywcami Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Uhonorowani tytułem Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2018 roku, w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival’18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium – informuje strona GOSiR-u.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 listopada 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum