60-lecie Hotelu Mercure

jubileusz hotelu merkury

Hotel Mercure Poznań Centrum świętował swoje 60. urodziny. Był czerwony dywan, wspaniali goście i dobra zabawa. Budynek postawiony w 1964 roku przez lata gościł wiele wybitnych osób z Polski oraz zagranicy.

Hotel Merkury, bo taka była jego pierwotna nazwa, został wybudowany w 1964 roku i był pierwszym luksusowym obiektem w powojennej Polsce. – Jest też najstarszym, nieprzerwanie działającym, hotelem w Poznaniu. W czasach PRL, gdy luksus był rzadkością Merkury był jednym z nielicznych hoteli oferującym tak zwany zachodni standard. Był również symbolem prestiżu i luksusu. Z początkiem lipca 2001 roku hotel został włączony do sieci największego w Europie operatora hotelowego Grupy Accor, zachowując jednocześnie dziedzictwo legendarnego Merkurego. Z dumą kontynuujemy swoją chlubną tradycję, dostosowując się do współczesnych wymagań naszych gości – mówił podczas uroczystości Marcin Procajło, dyrektor placówki.

Przypomnijmy, że obiekt powstał z inicjatywy ówczesnych władz Poznania i zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego nazwę wybrali mieszkańcy biorący udział w konkursie lokalnych dzienników. Do dzisiaj Hotel Mercure jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Poznaniu oraz szczególnym miejscem spotkań. Mówił o tym m.in. starosta poznański Jan Grabkowski. – Hotel jest położony w doskonałym miejscu, w centrum miasta. Inne atuty? Świetna obsługa, wygodne pokoje, doskonała komunikacja… Chciałbym pogratulować wszystkim pracownikom i dyrekcji hotelu, bo utrzymać markę przez 60 lat to wielki sukces. Zwłaszcza w tak trudnych czasach – podkreślił starosta, który dyrektorowi hotelu przekazał wydanie Głosu Wielkopolskiego sprzed 60 lat, dokładnie z dnia, w którym Hotel Merkury oddano do użytku.

Opublikowano: 6 czerwca 2024