Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Cze 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Jest święto, to musiał być bal…

Uczestnicy balu dla osób z niepełnosprawnościami w Mosinie

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Mosińskim Ośrodku Kultury odbył się okolicznościowy bal z udziałem przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, a także uczniów z ośrodków szkolno-wychowawczych w powiecie poznańskim. – Dlaczego bal? Skoro jest święto, to należy balować. Poza tym uznaliśmy, że po roku ciężkiej pracy wszystkim należy się trochę radości i zabawy – mówił Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu.

A zabawa była naprawdę doskonała. Tym bardziej, że wszyscy uczestnicy balu przyjechali przebrani. Na parkiecie byli zatem rycerze, królowie, księżniczki, Indianie, hipisi, a nawet szejkowie arabscy. Zanim jednak rozpoczęły się tańce przypomniano o tym, że w tym roku obchodzimy setną rocznice odzyskania niepodległości, a także wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, i to w pełnej, czterozwrotkowej wersji.

Nie zabrakło także poloneza z filmu „Pan Tadeusz”, którego z dużym wdziękiem zatańczyli wszyscy zebrani w sali. W związku z tym, że Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych wypada tuż przed Mikołajkami przedstawiciele wszystkich placówek otrzymali upominki. W tym przypadku były to mini wieże. – Jako powiat poznański dostrzegamy problemy osób niepełnosprawnych i chcemy im w największym stopniu pomagać. Takie imprezy jak ta, mają też charakter integracyjny – dodał Antoni Kalisz.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Celem tych obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu tej grupy w życie społeczne. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wszystkim poszkodowanym przez los życzenia złożył także starosta poznański. – Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i przyjaciołom życzę wytrwałości, siły i konsekwencji w pokonywaniu przeciwności losu. Niech na tej trudnej drodze nie opuszcza Państwa przekonanie, że możliwe jest zrealizowanie wszystkich pragnień i marzeń. Z okazji święta dziękuję organizacjom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wszystkim, którzy angażują się w to, by ich życie było lepsze i szczęśliwsze – napisał Jan Grabkowski.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum