MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< lis 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Poznańskie Targi Piwne

Logo Poznańskich Targów Piwa

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w piątek 18 listopada rozpoczną się dziewiąte, dwudniowe Targi Piwne – jedna z największych w Polsce tego typu imprez. Do wspólnej zabawy zaprasza prawie 80 wystawców, piw, rzemieślniczych alkoholi i jedzenia.

Ponad 60 stoisk w tym aż 54 browary i prawie 30 stoisk gastronomicznych – to zapowiedź biesiady, która jest okazją, by spróbować czegoś nowego. W ofercie znajdzie się wiele nowości, które swoją premierę będą miały dopiero podczas PTP, ale też znaleźć tu będzie można prawdziwe perełki, takie jak piwa uwarzone według historycznych receptur, czy z bardzo niecodziennymi dodatkami. Swoim menu zaskakują również wystawcy serwujący jedzenie – nieczęsto jest okazja by spróbować smażonych robaków! Ale bez obaw, nie zabraknie również bardziej klasycznych smaków, bo oferta wystawców jest bardzo szeroka!

Organizatorzy pomyśleli również o tym, by wypełnić dwa dni atrakcjami i licznymi rozrywkami. W strefach relaksu będzie można pograć w najróżniejsze gry – planszowe, flippery, retro-automaty, najnowsze konsole, VR (rzeczywistość wirtualna), a także gry terenowe. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli wziąć udział w Piwnej Jodze czy rozegrać krótki mecz laser tag’a, a ci, którzy wolą gimnastykę umysłową, mogą sprawdzić swoich sił w Piwnej Maturze oraz konkursach z nagrodami odbywającymi się na scenie.

Na scenie posłuchać będzie można także prelekcji na temat piwa, a w piątek, o godzinie 18:00 odbędzie się gala finałowa konkursu Greater Poland – jednego z największych polskich konkursów kierowanych do domowych oraz profesjonalnych producentów piwa i cydru. A jeśli chce się poszerzyć swoją wiedzę na temat piwa, na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych można dowiedzieć się jak uwarzyć piwo w domu, a na szkoleniu sensorycznym rozpoznawać aromaty w piwie.

Panowie, w trakcie PTP, będą mieli okazję zrobić badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. I jest to jedyna okazja, by do lekarza przyjść z piwem w ręce!

plakat

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 15 listopada 2022