MenuMenu główne
Powiat Poznański
Logo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Absolutorium 17. OUPP

W sali seminaryjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyło się Absolutorium 17. Otwartego Uniwersytet Powiatu Poznańskiego. W jego trakcie każdy z wykładowców wygłosił skrót swojego wykładu, które wcześniej można było usłyszeć we wszystkich gminach powiatu.

– 17. Otwarty Uniwersytet Powiatu Poznańskiego, to wyjątkowy projekt. Nie znam bowiem drugiego takiego przykładu, by jeżdżono po gminach z uniwersyteckimi wykładami – mówił na powitanie Marian Marek Przybylski, szef Instytutu Edukacji Europejskiej, który był odpowiedzialny za dobór wykładowców.

I tak w trakcie całego 17. Otwartego Uniwersytet Powiatu Poznańskiego swoje wykłady wygłosili dr Włodzimierz Łęcki (Specyficzne cechy turystyczno – krajoznawcze powiatu poznańskiego), prof. dr hab. Andrzej Sakson (Powiat poznański jako punkt na linii Berlin – Moskwa), red. Marek Lubawiński (Kreacyjno – integracyjna rola sportu w powiecie poznańskim) oraz prof. dr hab. Karol Olejnik (Etos pracy organicznej w powiecie poznańskim).

Trzej pierwsi pojawili się w trakcie podsumowania i przedstawili nieco skrócone wersje swoich tematów. Na Absolutorium nie zabrakło także Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, wicestarosty Tomasza Łubińskiego oraz Zygmunta Jeżewskiego, członka zarządu powiatu w Poznaniu.

– Chciałem podziękować nie tylko wykładowcom, ale także mieszkańcom powiatu za to, że tak chętnie uczestniczyli w naszym projekcie. Uczestniczyłem w kilku wykładach i doskonale wiem, że kończyły się one ciekawymi dyskusjami. Sam musiałem często odpowiadać na ciekawe i trudne pytania. Naszym głównym celem było jednak przekazywanie wiedzy o powiecie – powiedział do zebranych gości Jan Grabkowski.

Na zakończenie Absolutorium 17. Otwartego Uniwersytet Powiatu Poznańskiego wystąpił Wiesław Prządka z krótkim recitalem.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 października 2014