MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Akademia Gitary: coda

akademia gitary logo

Przed nami kolejna edycja imprezy pod nazwą Akademia Gitary. Tym razem nosi ona nazwę “coda”. – Rok 2020 udowodnił nam, że życie jest nieprzewidywalne. Nas też to dotyczy! Okazuje się, że przeceniliśmy naszą silną wolę i nie tak łatwo rozstać się po tylu latach. Miłość do gitary i spotkań z naszymi wiernymi Słuchaczami zwyciężyła i oto wracamy ze specjalną, 13. edycją naszego festiwalu! Pragniemy w ten sposób podziękować Wam za wspólne lata i wesprzeć po trudnym czasie pandemii. Dlatego wszystkie ręce na gryfy! – czytamy na stronie Akademii Gitary.

– Rozpoczniemy podczas 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w stolicy Wielkopolski, następnie zagramy w trzech Wielkopolskich miastach, a trzy koncerty finałowe odbędą się w Kołobrzegu, Gnieźnie oraz Poznaniu. Dzięki przychylności i zaangażowaniu wielu samorządów i instytucji wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny – informują organizatorzy. Dodajmy, że impreza odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia, a jeden z koncertów odbędzie się w Pałacu w Jankowicach. Pełen program TUTAJ.

Festiwal Akademia Gitary to projekt, który powstał z potrzeby przełamywania barier w dostępie do kultury i organizacji koncertów gitarowych na najwyższym poziomie. Przyciągnął tym samym do wielu miast i mniejszych miejscowości w Wielkopolsce melomanów i miłośników gitary z całej Europy i dał też możliwość podróżowania po regionie z festiwalową mapą koncertów. Przez lata był to jedyny projekt w Polsce, ukazujący pełny zakres możliwości twórczych związanych z gitarą, począwszy od gatunków muzycznych po praktyki wykonawcze.

Celem Akademii Gitary było stworzenie przestrzeni, w której każdy – niezależnie od wieku i doświadczenia – mógł czuć się komfortowo, zaznajomić z możliwościami gitary, odnaleźć przestrzeń, w której zaangażuje się tak, jak potrafi. Łącznie podczas wszystkich edycji festiwalu wystąpiło około 1000 artystów z Polski i zza granicy, w projekt włączyło się ponad 70 miast oraz 200 partnerów, zorganizowanych zostało 12 kursów gitarowych prowadzonych przez najwybitniejszych pedagogów z całej Europy, a oferta artystyczna dotarła do publiczności w całej Wielkopolsce łącząc ludzi różnych pokoleń i narodowości. Celem Akademii Gitary było stworzenie przestrzeni, w której każdy – niezależnie od wieku i doświadczenia – mógł czuł się komfortowo.

Akademia Gitary to niezwykły czas i przestrzeń wypełniona niezapomnianą muzyką. To jednak przede wszystkim ludzie, przez których, dla których i z którymi jest tworzona. Tegoroczna 13. edycja jest zwieńczeniem i podsumowaniem historii. Podtytuł Coda – zakończenie stosowane w kompozycjach muzycznych – idealnie określa charakter przedsięwzięcia – czytamy na stronie.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 sierpnia 2020