Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Akademia Rokietnica liderem

To był prawdziwy hit I Polskiej Ligi Bilardowej. W szóstej kolejce rozgrywek drużyna Akademii Bilardowej Rokietnica podejmowała bowiem House of Pool Warszawa, dotychczasowego lidera. – Mecz ten rozgrywany był o dużą stawkę dla obu drużyn. Dla jednym o zachowanie prowadzenia w tabeli, a dla drugich o utrzymanie się w walce o ostateczny awans do Ekstraklasy – opisuje kapitan zespołu, Michał Potysz.

Ostatecznie ta potyczka zakończyła wygraną gospodarzy 5:1. – Ten wynik może wskazywać na nasze łatwe zwycięstwo, ale nic bardziej mylnego. Zupełnie nie oddaje on bowiem emocji podczas walki, jaka toczyła się w prawie każdym z sześciu pojedynków. W pierwszej odsłonie meczu zdecydowane zwycięstwo odniósł jedynie najbardziej utytułowany zawodnik naszej drużyny Radosław Babica, który pewnie pokonał Pawła Krysińskiego 10:3 – dodaje.

Radosław Babica w akcji

– Kolejny punkt dołożył świetnie dysponowany tego dnia, powracający po ciężkiej dwumiesięcznej chorobie, Cezary Jarosz, który pokonał bardzo doświadczonego medalistę mistrzostw Polski, Sławomira Nowaka 10:6. W pojedynku deblowym trochę gorzej spisywali się nasi „Young Guns”, czyli Arkadiusz Brzękowski i Adam Stankiewicz. Niemniej jednak po pierwszej części spotkania prowadziliśmy 2:1 i na przerwę schodziliśmy w dobrych nastrojach – zapewnia Michał Potysz

– Aby poprawić grę całej drużyny zdecydowałem o zmianie ustawienia, co mocno poprawiło naszą skuteczność. Szansę samodzielnego rewanżu otrzymał głodny zwycięstwa Adam Stankiewicz i to on po wyjątkowo ciężkim boju pokonał 10:9 Sławka Nowaka. Kolejny punkt, pomimo zwiększonego oporu przeciwnika, dołożył też nasz lider, Radosław Babica pokonując Pawła Kaczmarka 10:4. Na koniec debla wygrali Arkadiusz Brzękowski i Cezary Jarosz i całe spotkanie zamknęliśmy efektownym zwycięstwem nad liderem tabeli 5:1 – relacjonuje kapitan zespołu.

Ta wygrana w znaczący sposób poprawiła sytuację Akademii Bilardowej Rokietnica w I-ligowej tabeli. – Prowizoryczne przeliczenie punktów, na trzy kolejki przed końcem sezonu 2019, daje nam obecnie pierwsze miejsce w rozgrywkach! Następne spotkanie nie będzie jednak łatwe, zmierzymy się bowiem z drużyną Zakręcona Bila Poznań, która walczy o utrzymanie w I Lidze i zapewne nie odda łatwo punktów – podsumowuje Michał Potysz. Wyniki I PLB można znaleźć TUTAJ.

Obie drużyny przed meczem na szczycie (Fot. 2x Akademia Bilardowa Rokietnica)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum