Apetyty były większe

piłkarki ręczne z Buku i Dopiewa

Drużyna juniorek Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej uczestniczyła w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, który odbył się w Gdyni. Już pierwszego dnia imprezy – w piątek, podopieczne trenera Pawła Wolnego, zmierzyły się z gospodyniami turnieju, miejscowym SPR Gdynia i niestety przegrały 26:35. – Tylko przez 40 minut walka była bardzo wyrównana – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

W sobotę szczypiornistki Bukowsko-Dopiewskiego KPR rywalizowały z APR Radom i ponownie musiały uznać wyższość rywalek. Ten mecz miał zresztą podobny scenariusz do starcia z gdyniankami, ponieważ do przerwy było 15:15, a później do głosu doszły przeciwniczki, systematycznie budując swoją przewagę. Ostatecznie radomianki wygrały 29:25. Po tej przegranej młode szczypiornistki z Buku i Dopiewa praktycznie straciły szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

A w swoim ostatnim meczu uległy UKS Legnica 26:37 i zakończyły turniej na czwartym miejscu. – Każda przegrana buduje i daje doświadczenie i wytrwałość. Wiemy że apetyty były większe, że mogliśmy więcej, ale w każdym sporcie tak jest, że nie zawsze wychodzi tak, jak się zaplanowało. Wracamy, trenujemy i analizujemy… – podsumowała występ juniorek klubowa strona. Dodajmy, że do następnej fazy mistrzostw kraju awans zapewniły sobie SPR Gdynia oraz APR Radom.

Opublikowano: 15 lutego 2021