Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>

Bądź turystą w swoim mieście

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Środowiskowy Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka zaprasza na XLIV Ogólnopolski Zlot „Bądź turystą w swoim mieście”, który zaplanowano na 1 marca. – To najstarsza i chyba najbardziej popularna impreza tego typu, która gromadzi nawet pół tysiąca uczestników. Dla wielu turystów z naszego regionu to inauguracja sezonu. W poprzednich latach miłośnicy rajdów już kilka tygodni wcześniej dzwonili do nas i pytali o termin rajdu – mówi Eugeniusz Jacek, prezes i założyciel Koła PTTK „Łaziki” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

Organizatorzy rajdu przygotowali pięć rodzajów tras. Trzy z nich są piesze i noszą nazwy: “Staromiejska”, “Bambrów Poznańskich” oraz “Cytadelowców”. Jedna z tras będzie rowerowa, a jeszcze inna samodzielna. Wszystkie one są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Meta zlotu będzie zlokalizowana w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu, przy al. Niepodległości. Przewidziane są puchary dla najliczniejszych drużyn, nagrody rzeczowe w konkursach sprawnościowych oraz w konkursie wiedzy o Poznaniu. W ramach rajdu odbędzie się też podsumowanie Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Zlot ma na celu przede wszystkim upamiętnienie 75. rocznicy wyzwolenia Poznania spod okupacji niemieckiej.

Opublikowano: 18 lutego 2020