MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< lip 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Będzie głośno i radośnie

Plakat Dni Puszczykowa 2019r., 15-16.06.2019r.

Na takie imprezy czeka się cały rok. Dni Gminy – bo o nich mowa – to przecież okazja, aby się pobawić w rodzinnym gronie, dobrze zjeść, a przy okazji posłuchać znanych z telewizji artystów. I to za darmo!

W powiecie poznańskim, jako pierwsi świętowali mieszkańcy gminy Mosina, w trakcie swoich tradycyjnych Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej. Podczas jednego z majowych weekendów zorganizowano tam mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych. Były też pokazy i różnego rodzaju warsztaty. Na scenie pojawili się wówczas m.in. Natalia Szroeder oraz Mezo. No i jak to w Mosinie nie mogło też zabraknąć Biegu Eleganta.

Za nami są już także Dni Gminy Komorniki. Tam gwiazdą imprezy był Mateusz Ziółko, a wcześniej zagrali m.in. Ukulele Boboys z Francji. W tym przypadku warto jednak wspomnieć o imprezach towarzyszących, bo wśród nich był koncert inauguracyjny XIV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej czy też wystawa prac miejscowych artystów pod nazwą „Człowiek i przestrzeń”. Przygotowano więc atrakcje dla miłośników różnych gatunków kultury i sztuki.

Podobnym scenariuszem posługiwali się organizatorzy pozostałych imprez typu Dni Gminy, które w najbliższych dniach odbędą się w powiecie poznańskim. A świętować będą mieszkańcy Swarzędza, Stęszewa, Dopiewa, Tarnowa Podgórnego, Puszczykowa, Suchego Lasu, Czerwonaka, Kleszczewa, Lubonia czy też Pobiedzisk. Wszędzie tam nie zabraknie mniejszych i większych gwiazd i wielu, wielu atrakcji. O tym wszystkim piszemy poniżej…

SWARZĘDZ

Swarzędz to pod względem liczby mieszkańców największa gmina w powiecie poznańskim. Będą oni świętować w dniach 14-16 czerwca. I to świętowanie będzie huczne, bo każdego z tych trzech dni na scenie zaprezentuje się sporo artystów. W piątek będzie przaśnie i tanecznie, bo zagrają Power Play, Dance Nation, Gromee, Gregory DJ oraz Sławomir. Tego ostatniego, na gwiazdę imprezy, wybrali sami mieszkańcy w specjalnym głosowaniu. Dzień później będzie bardziej rockowo, a to za sprawą Arki Noego, Luxtorpedy oraz Comy. W ostatnim dniu zaprezentują się Tulinki Band, Filip Lato oraz Big Cyc. Koncerty to nie jedyne atrakcje przygotowane na Dni Swarzędza. Będzie także Rowerowe Show czy też Rowerowa Akademia.

DOPIEWO

Tegoroczny finał Dni Gminy Dopiewo odbędzie się w sobotę, 22 czerwca. Na scenie, zlokalizowanej na placu przy ul. Łąkowej i Wyzwolenia w Dopiewie, wystąpią Edyta Górniak oraz Michał Szpak. Między głównymi koncertami zaprezentują się uczestnicy projektu muzycznego pod nazwą „Tribute To Amy Winehouse”. Ponadto wystąpią: Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, wraz z Grupą Dopiewskich Mażoretek, Chór Gminy Dopiewo „Bel Canto” i tancerze „Activus Taniec i Fitness”. Wydarzenie zakończy zabawa z DJ. Na placu będą też animacje dla najmłodszych: dmuchańce, „Akademia Rowerowa”, warsztaty taneczne z Grupą „Swing Craze”, a także warsztaty drukarskie i papiernicze z Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa”.

TARNOWO PODGÓRNE

Mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne bawić się będą aż trzy dni, od 14 do 16 czerwca. – Na scenie pojawią się same gwiazdy, a obok występów artystycznych przygotowaliśmy także atrakcje dla całej rodziny – zapewniają organizatorzy. Pierwszego dnia na świeczniku znajdzie się gminna młodzież. Będzie gala i wyróżnienia. Dzień później zaplanowano wieczór z gwiazdami. Na scenie pojawią się m.in. Cleo, klauni Ruphert i Rico, Czarodzieje To My, Dead Pixels, Pan Panicz i na koniec Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Już po muzycznych atrakcjach zaplanowano widowisko typu światło i dźwięk. – Kolejnego dnia święta poszybujemy w niebo. I to nie niemal dosłownie – zachęcają organizatorzy. A wszystko za sprawą Aeropikniku, gdzie będzie ekspozycja sprzętu lotniczego, balonowy trening oraz symulatory.

PUSZCZYKOWO

Hucznie Dni Gminy będą obchodzone także w Puszczykowie. Tam bawić się będzie można 15 i 16 czerwca. – Podczas tych dwóch dni świętowania wystąpią Kayah, Anita Lipnicka, Kwartet Szafa Gra oraz Niesamowita Sprawa. Prócz wrażeń muzycznych, zapraszamy także na te kulinarne! Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – zapewniają organizatorzy. Dodajmy, że Kayah będzie gwiazdą pierwszego dnia Dni, natomiast Anita Lipnicka ze swoim zespołem The Hats zawładnie sceną w niedzielę. Podczas święta zaplanowano także m.in. mistrzostwa Puszczykowa w Mölkky. To fińska gra plenerowa łącząca kręgle, bule i darta i zdobywa sobie coraz większa popularność. Można zatem będzie spróbować swoich sił. Cała impreza organizowana jest pod hasłem „Naładuj życiowe akumulatory”.

SUCHY LAS

W minionym roku mieszkańcy gminy obchodzili 800-lecie Suchego Lasu. W tym roku również mają powód do świętowania. Rok 2019 jest bowiem wyjątkowy ze względu na 20. rocznicę ustanowienia gminnych symboli – herbu, flagi i pieczęci. Można zatem powiedzieć, że wydarzenie będzie Kultowe. I to dosłownie, bo 15 czerwca na scenie zaprezentuje się grupa Kult. Oprócz zespołu Kazika Staszewskiego na sucholeskiej scenie pojawi się Jacek Mejer, znany jako Mezo oraz Robert Wojciechowski Band. Ale koncerty to nie wszystko. Podczas festynu, który zaplanowano na 15 czerwca, będą czynne strefy: sportowa dla dzieci i młodzieży, handlowa oraz promocyjno-sponsorska. Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych.

CZERWONAK

W Czerwonaku świętowanie rozpoczęło się już w miniony poniedziałek i potrwa do niedzieli, 9 czerwca. W tygodniu odbyło się wiele spektakli z udziałem młodych artystów. Głównie tych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury Sokół. Punktem kulminacyjnym Dni Gminy będzie jednak impreza plenerowa, która odbędzie się 8 czerwca na Akwenie Marina. W programie m.in. Piknik Motocyklowy Jaromira Korty, konkursy, gry i zabawy, prezentacje oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, którą supportować będzie Gabriel Fleszar z zespołem. Wcześniej wystąpią dobrze znane mieszkańcom Supermenki. W tym roku wydzielona zostanie także Strefa Chilloutu, czyli miejsce w którym wystąpi Dj Gregory. Na zakończenie gminnego święta, już w niedzielę, w Koziegłowach odbędzie się finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

KLESZCZEWO

W tej gminie świętowanie odbędzie się na raty. Dni Gminy Kleszczewo odbędą się bowiem 22 czerwca w Kleszczewie, a także 7 września w Tulcach, gdzie odbędzie się festyn pod nazwą „Żegnamy Wakacje”. W Kleszczewie natomiast te wakacje będzie można powitać. I to w niezłym towarzystwie, ponieważ na gwiazdę imprezy wybrano zespół IRA. – Oprócz tego odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci, występy przedszkolaków i zespołu Kleszczewianie, koncert Fingerstyle Bob & The Blues Society, pokaz fajerwerków i zabawa taneczna z For You Team Swaison & Tomaj. Nie zabraknie też bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Będzie park dmuchańców i ciekawe animacje – zapewniają organizatorzy.

LUBOŃ

W Luboniu Dni Gminy zaplanowano na 8 i 9 czerwca. Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy zgromadzą się na Wzgórzu Papieskim. W pierwszym dniu imprezy wystąpi Majka Jeżowska wraz z zespołem. To artystka, która powinna przyciągnąć pod scenę zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół IRA. W Luboniu zagrają również grupa De Mono oraz Piotr Cugowski. W trakcie Dni Lubonia pojawi się także wesołe miasteczko. No i nie zabraknie strefy gastronomicznej.

POBIEDZISKA

Sporo będzie się działo 15 i 16 czerwca w gminie Pobiedziska, a konkretnie na plaży przy Jeziorze Biezdruchowo. To właśnie tam odbędzie się Jarmark Piastowski, będący Dniami Pobiedzisk. I tam, w roli głównej wystąpi artyści estradowi. Gwiazdami pierwszego dnia imprezy będą Michał Szpak oraz Czadomen, a wcześniej zagra zespół Ogień. Przed koncertami zaplanowano piłkarskie mecze młodzieżowe, pokazy ratownictwa, kajakarskie zawody oraz rodzinny rajd rowerowy. Równie ciekawie będzie w niedzielę. Tego dnia wystąpią 4Dreamers, Reggaeside, Halina Benedyk i Marco Antonelli oraz Smolasty. Przed koncertem będzie można odwiedzić akademię rowerową, poćwiczyć jogę, pobiec w Biegu Przed Zachodem Słońca lub przejść się Aleją Pasjonatów.

STĘSZEW

Gmina Stęszew swoje obchody zaplanowała na weekend 22 i 23 czerwca. Mieszkańcy Stęszewa i okolic będą mogli zobaczyć na żywo występ Sylwii Grzeszczak. Więcej informacji na plakacie.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 czerwca 2019