Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Biała Sobota w Puszczykowie

Już po raz czwarty starosta poznański zaprosił mieszkańców powiatu poznańskiego do Szpitala w Puszczykowie na festyn pod nazwą „Biała Sobota z Powiatem Poznańskim”. – Pogoda dzisiaj nam nie dopisała, ale pogoda nie jest tak ważna jak zdrowie – podkreślał Jan Grabkowski. – Mimo trudności, jakie przeżywa służba zdrowia w naszym kraju, my jesteśmy otwarci na pacjenta. Cieszymy się, że Szpital w Puszczykowie jest coraz nowocześniejszy, i że pracują w nim doskonali specjaliści – dodał.

Z zaproszenia starosty poznańskiego skorzystało wiele osób, które przez kilka godzin mogły skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji ze specjalistami. Każdy, kto w sobotę zawitał do Szpitala w Puszczykowie mógł m.in. skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego, oznaczenia poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, porad dietetyka oraz w zakresie opieki geriatrycznej. Ale to nie wszystko… Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu na swoim stanowisku uczyło samobadania piersi, jąder czy skóry, a także promowało program profilaktyki nowotworów głowy i szyi, a pracownicy Wielkopolskiego Oddziału NFZ doradzali, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i wyjaśniali czym jest Zintegrowany Informator Pacjenta.

W innym miejscu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna doradzała, jak walczyć z nałogami, szczególnie z paleniem papierosów, natomiast przy stoisku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie można było uzyskać informację na temat rehabilitacji społecznej. Nie zabrakło również konkursów wiedzy o powiecie poznańskim oraz Szpitalu w Puszczykowie. Główną nagrodą był w nich rower, którym wyjechał z Puszczykowa pan Tobiasz z Mosiny.

Więcej informacji o Białej Sobocie w Powiecie Tutaj

Autor: Andrzej Och, ts
Zdjęcia: Andrzej Och

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum