MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Bronią honoru Wielkopolski

tenisistki stołowe z Lubonia pozują do zdjęcia

Tenisistki stołowe LKTS Luveny nie mogą sobie pozwolić na dłuższy, świąteczny odpoczynek, ponieważ już 3 stycznia rozegrają pierwsze w 2020 roku mecze o ligowe punkty. Tego dnia, o godz. 20.00 dojdzie bowiem do I-ligowych derbów Lubonia. A już następnego dnia, pierwszy zespół LKTS Luveny zmierzy się na wyjeździe z zajmującym drugie miejsce, LUKS-AGRO SIEĆ Chełmno, natomiast rezerwy zagrają we własnej sali z GLKS II Nadarzyn. To spotkanie zaplanowano na godz. 16.00.

Przypomnijmy, że na półmetku I-ligowych rozgrywek, drużyny LKTS Luveny zajmują odpowiednio 8. i 9. lokatę w tabeli. W dotychczasowych meczach, pierwszy zespół odniósł dwa zwycięstwa, natomiast druga ekipa póki co ma na koncie same porażki. Nie jest to jednak żadna niespodzianka, ponieważ w tym zespole grają najmłodsze wychowanki klubu. Jako ciekawostkę można podać, że wszystkie zawodniczki są urodzone już w XXI wieku, a najmłodsze z nich, Julia Adamczyk oraz Patrycja Frelich, mają zaledwie po 12 lat!

Bardzo młodych tenisistek stołowych nie brakuje również w pierwszej drużynie. Tam czołową postacią jest choćby Zuzanna Sułek, która grając na pierwszym stole, a więc z najlepszymi rywalkami, potrafiła wygrać aż 9. pojedynków. Dzięki temu 16-latka z Lubonia zajmuje 8. miejsce w rankingu indywidualnym I ligi. Jeszcze wyżej, bo na 3. pozycji sklasyfikowana jest Paulina Nowacka. Kapitan drużyny z Lubonia w pierwszej części sezonu rozegrała 16. meczów, z których aż 13. wygrała.

Pierwsza drużyna LKTS Luveny…

Lepszym bilansem od Pauliny Nowackiej mogą się tylko pochwalić reprezentantki klubu z Luzina, doświadczona Nuriya Zhaludok oraz Maja Garbino. Ta pierwsza gra w I lidze ze stuprocentową skutecznością. Wysoka forma w meczach o punkty oraz bardzo dobra postawa w turniejach indywidualnych, przekłada się na wysokie pozycje zawodniczek z Lubonia w rankingach ogólnokrajowych. Najwyżej w tego typu zestawieniach sklasyfikowana jest Zuzanna Sułek.

Wychowanka klubu z Lubonia jest bowiem obecnie ósmą juniorką w Polsce. Zuzanna Sułek tę pozycję będzie mogła jeszcze poprawić już na początku przyszłego roku, ponieważ w dniach 7-9 lutego, w Luboniu odbędzie się trzeci w tym sezonie, turniej o Grand Prix Polski juniorek. Grając we własnej hali i przed własną publicznością o dobry wynik powinno być przecież łatwiej… W krajowej czołówce jest również Paulina Nowacka, która zajmuje 15. miejsce w gronie seniorek.

Dla tej zawodniczki aktualnie trwający sezon jest zresztą najlepszy w karierze. Na 15. pozycji sklasyfikowane są także  Julia Gładysz wśród kadetek oraz Patrycja Frelich w gronie młodziczek. Na koniec dodajmy, że LKTS Luvena broni w Polsce nie tylko honoru powiatu poznańskiego, ale również całej Wielkopolski. Jest bowiem jedynym klubem z tego regionu mającym swoje drużyny w rozgrywkach centralnych. Największą liczbą zespołów w występujących na co dzień w ekstraklasie oraz I lidze może się pochwalić województwo śląskie. Tych drużyn jest tam aż osiem.

…oraz rezerwy klubu z Lubonia (fot. LKTS Luboń Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 27 grudnia 2019