MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Cavaliada Winter Tour

cavaliada

Przed nami Cavaliada Winter Tour. Po raz pierwszy w 11-letniej historii tej imprezy, w Poznaniu zorganizowany będzie dwutygodniowy Tour. Zawody na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się w dniach 11–14 oraz 18–21 lutego. – Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program Cavaliada Winter Tour da również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata – mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP i przewodniczący komitetu organizacyjnego.

– Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwoli nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne – dodaje. W programie zaplanowane są konkursy: 110, 120, 130 i 140 cm (finały o 5 cm wyższe), a także rundy dla młodych koni. Rywalizacja w ramach YH będzie dobrą szansą na wprowadzenie 6- i 7-latków w nowy sezon. Nie zabraknie zmagań dzieci na kucach – Cavaliada Future. O prawo startu w zawodach kwalifikacyjnych walczyło niemal 200 zawodników. Tylko 16 z nich, po 8 w kategorii mini i midi, wystartuje w Cavaliada Winter Tour – dodaje.

Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiada się rywalizacja w ramach dużej rundy z trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI, w tym Grand Prix w drugim tygodniu, zaliczanym do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. To pozwoli zawodnikom z Europy środkowo-wschodniej zachować szansę zdobycia cennych punktów kwalifikujących do finału Pucharu Świata. W aktualnym rankingu subligi północnej LEC na prowadzeniu jest Andrius Petrovas z Litwy, a tuż za nim plasuje się Jarosław Skrzyczyński. Z pewnością tych dwóch zawodników będzie chciało zdobyć komplet punktów w Poznaniu. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora.

Program pierwszy tydzień
Program drugi tydzień

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 lutego 2021