Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Maj 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Dobra taktyka Jedynki

Uczestnicy konkursu edukacyjnego z Zespołu Szkół numer 1 ze Swarzędza

Siedem trzyosobowych drużyn ze szkół prowadzonych przez powiat poznański, wzięło udział w konkursie pod nazwą „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Powiatowe eliminacje do turnieju odbyły się w czwartek, 10 października w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.

Do rywalizacji stanęli uczniowie z: Zespołu Szkół w Mosinie, Zespołu Szkół w Rokietnicy, Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu, Liceum Ogólnokształcącego w Puszczykowie oraz Zespołu Szkół w Kórniku. Konkurs skierowany jest do uczniów z powiatów poznańskiego, kartuskiego, tatrzańskiego, świdnickiego, nowotarskiego a także Sopotu.

W tym roku tematem przewodnim byli „Polacy, którzy zmienili świat”. Wiedza, którą konkursowicze zdobyli samodzielnie oraz we współpracy z nauczycielami ma ich zbliżyć do własnego regionu. Spośród drużyn, które wzięły udział w rywalizacji, trzy pierwsze miejsca zdobyli reprezentanci swarzędzkiej „Jedynki”. Najlepsza okazała się trójka uczniów kierowana przez nauczyciela historii, Pawła Kasztelana.

– Podzieliliśmy się materiałem i każdy z nas uczył się swojej części. Co okazało się być bardzo dobrą strategią – potwierdzili niemal jednogłośnie Adam, Jan i Mateusz, uczniowie zwycięskiej drużyny. – Dzięki konkursowi uświadomiliśmy sobie jak w wielu dziedzinach naukowych, społecznych, czy ekonomicznych, Polacy byli pionierami i odnosili sukcesy – dodali zwycięzcy eliminacji powiatowych.

Zwycięski zespół z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu będzie reprezentował powiat poznański podczas finału, który odbędzie się 8 listopada w Poroninie. Konkurs odbywa się w ramach partnerstwa powiatu poznańskiego z powiatem tatrzańskim.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 października 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum