MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dofinansowanie na drogi

Podpisanie umów na dofinansowanie dróg w Urzędzie Wojewódzkim

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisano 21 umów na dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Cztery z nich dotyczyły powiatu poznańskiego. To inwestycje na odcinkach Pobiedziska – Iwno, Lusowo – Więckowice, Głuchowo – Chomęcice oraz Koziegłowy – Swarzędz.

– W sumie otrzymaliśmy wsparcie w wysokości blisko 17 milionów złotych. Całkowite koszty tych inwestycji szacujemy na ponad 30 milionów złotych. W sytuacji, kiedy obniżane są podatki i zmniejszane są przychody, kiedy więcej musimy wydawać na oświatę oraz na szpital, to dofinansowanie rządowe jest dla nas bardzo istotne. Pieniądze nie są zresztą polityczne. Najważniejsze, żeby służyły mieszkańcom – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, który w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisywał umowy wraz z wicestarostą Tomaszem Łubińskim oraz skarbnik powiatu, Renatą Ciurlik.

– Najbardziej cieszy mnie dofinansowanie prac drogowych na odcinku Głuchowo – Chomęcicie, które w dużej części zostały już zakończone. Cieszy dlatego, ponieważ ta inwestycja w pewnym momencie została skreślona w Warszawie. Wojewoda znalazł jednak na nią środki, co w pewnym sensie także pokazuje, że w Wielkopolsce myśli się trochę inaczej niż w stolicy – powiedział starosta poznański, który zaznaczył też, że wszystkie dofinansowane inwestycje są niezwykle istotne dla regionu.

– Powiat poznański jest największym i najludniejszym powiatem. Mamy olbrzymią liczbę pojazdów i inwestycji, co przekłada się na wzmożony ruch na drogach. Każde pieniądze na drogi jesteśmy więc w stanie skonsumować. My zresztą na tego typu prace przekazujemy olbrzymie pieniądze. Cieszy mnie też to, że dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymało również osiem naszych gmin. Ich inwestycje mają przecież także wpływ na poprawę układu drogowego w powiecie. To też pokazuje, że gminy, podobnie jak my, składają dobre wnioski, które są zauważane i zasługują na wsparcie – zakończył Jan Grabkowski.

O wymienionych inwestycjach w powiecie poznańskim pisaliśmy już TUTAJ.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 października 2019