MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dominacja juniorek

drużyna juniorek tenistek stołowych z lubonia

Rozgrywki I ligi tenisa stołowego powoli wkraczają w decydującą fazę. W miniony weekend zawodniczki LKTS Luveny Luboń uległy we własnej sali 3:7 MRKS Gdańsk. – Dwa punkty w tym spotkaniu zdobyła Anita Chudy, a jeden dołożyła Paulina Nowacka. Sam mecz był bardzo wyrównany. Dwa pojedynki kończyły się naszymi porażkami 2:3 – opisuje trener Piotr Ciszak.

Po tej przegranej zespół z powiatu poznańskiego zajmuje siódme miejsce w tabeli. – Tam jest spory ścisk, ponieważ różnica między piątym, a ósmym zespołem wynosi dwa punkty. Teraz przed nami jeszcze zaległe spotkanie w Białymstoku oraz wyjazdy do Torunia oraz Międzyzdrojów. Ostatni mecz w tym sezonie w Luboniu zagramy 22 maja, z LUKS Agro-Sieć Chełmno – dodaje szkoleniowiec.

W Luboniu odbyły się również mistrzostwa Wielkopolski juniorów. – Najlepiej zaprezentowały się w nich Ola Nowak i Julia Gładysz, które zajęły dwa pierwsze miejsca i awansowały na mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Czwarte miejsce zajęła powracająca po kontuzji Zuzanna Sułek, a szósta była Natalia Piechota – relacjonuje trener Piotr Ciszak.

Dziewczyny nie miały sobie równych także w rywalizacji drużynowej, w której pewnie sięgnęły po złoty medal. – I także zagrają na mistrzostwach kraju, które odbędą się od 27 do 30 maja w Ustrzykach Dolnych. W kategorii juniorów dobrze zaprezentował się debiutujący w imprezie rangi wojewódzkiej, Andrzej Urbańczak zajmując trzynastą lokatę – dodał szkoleniowiec.

drużyna juniorek tenistek stołowych z luboniaMistrzynie Wielkopolski juniorek i sztab szkoleniowy LKTS Luboń (fot. LKTS Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 kwietnia 2021