MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dopiewo pożegnało lato

pożegnanie lata w dopiewie

Po raz pierwszy od roku, podczas imprezy „Pożegnanie Wakacji”, na placu w Dopiewie znów koncertowały gwiazdy. W finale imprezy przed publicznością pojawił się Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, prezentując kilkanaście piosenek ze swojego bogatego dorobku. Wśród nich nie zabrakło takich przebojów, jak „Cisza”, „Martwe morze” czy „Znowu w życiu mi nie wyszło”. To było solidne rockowe granie. Legendzie polskiej muzyki kilkakrotnie udało się włączać publiczność do śpiewu – czytamy na stronie Urzędu Gminy Dopiewo.

Przed „Mistrzami” wystąpiła znana ze szlagieru „Przyjdzie taki dzień” Kasia Popowska. Wokalistka zaśpiewała wpadające w ucho nastrojowe piosenki z trzeciej płyty „Toast”. Wcześniej tancerki z Grupy Incanto kusiły sambą, kankanem, musicalowym „Nine” i tańcem brzucha. Akrobaci z kolei zabrali widzów do cyrku. Wydarzenie rozpoczął Happy Jazz Band – poznański big band złożony z kilkunastu muzyków i duetu wokalnego w składzie Jagoda Różycka i Sebastian Stieler, udowadniając że standardy są nieśmiertelne.

Podczas wydarzenia można było się spisać w ramach Spisu Powszechnego z pomocą urzędnika przy specjalnie przygotowanym stoisku, dowiedzieć się m.in., o możliwości zaszczepienia się w punkcie szczepień w Konarzewie, o obowiązku zadeklarowania źródła ciepła domu, o Dopiewskim Budżecie Obywatelskim i kampanii „Bądź GIT z PIT!”. Pogodny sobotni wieczór podsumowany został laserowym show nad placem, jakiego jeszcze w Dopiewie nie było.

Autor: Adam Mendrala
Zdjęcia: Urząd Gminy Dopiewo

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 września 2021