MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Drugie miejsce w rankingu ZPP

Logo laureata rankingu powiatów 2019

Powiat poznański zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019. To bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tysięcy mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tysięcy mieszkańców, powiaty powyżej 120 tysięcy mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Powiat poznański klasyfikowany był w kategorii powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców i tradycyjnie już znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów. Lepszy okazał się tylko powiat kielecki. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii znalazły się ex aequo powiat kartuski, powiat cieszyński. Dalsze miejsca zajęły powiat wodzisławski, powiat bielski (śląskie), powiat myślenicki, powiat żywiecki, powiat starogardzki, powiat chrzanowski oraz powiat wejherowski.

Oceniając Jednostki Samorządu Terytorialnego, eksperci Związku Powiatów Polskich wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, a także działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”. Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć TUTAJ. Tam też laureaci w pozostałych kategoriach.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 24 stycznia 2020