Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dwieście lat dla Talentu Roku

Przedstawiciele poznańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy „Fountain House” zdobyli nagrodę główną tegorocznej, siódmej edycji „Zlotu Talentów”, czyli Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. – Wszyscy jurorzy jednogłośnie stwierdzili, że poziom prezentowanych przez uczestników naszej imprezy małych form teatralnych wyraźnie poszedł w górę. I ta nagroda jest tego wyrazem – podsumował Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, który z ramienia powiatu poznańskiego organizował imprezę.

Artyści z „Fountain House” swoim występem oczarowali publiczność, a prawdziwą furorę zrobiła 99-letnia pani Ula, która znakomicie wywiązała się ze swoich aktorskich zadań. Nic też dziwnego, że na koniec imprezy wszyscy odśpiewali laureatce „Sto lat”, choć z wielu stron dało się słyszeć nie sto, a dwieście lat… Dodajmy, że aktorzy z poznańskiej placówki zaprezentowali krótki spektakl pod tytułem „Nuda przy śmietniku”.

– W sumie do tegorocznej edycji „Zlotu Talentów” zgłoszono ponad 250 prac. Uczestników mieliśmy ok. 200. Ta różnica wynika z tego, że z naszych artystów zgłosiła kilka prac – dodaje Jerzy Pelowski. Tak było choćby w przypadku Katarzyny Błoniewskiej, która otrzymała kilka nagród za swoje prace plastyczne. – Tych było zdecydowanie najwięcej, ale też to najbardziej popularna forma wyrazu artystycznego w Warsztatach Terapii Zajęciowej – dodał organizator imprezy.

W trakcie finału wyróżniono również najlepszych w takich dziedzinach sztuki jak fotografia, piosenka i wspomniane już teledysk oraz mała forma teatralna. – Poziom zdecydowanej większości prac był naprawdę wysoki – stwierdził Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, który zasiadał w konkursowym jury. – Podstawowym celem „Zlotu Talentów” są jednak nie nagrody, ale integracja środowiska, a także pokazanie, że wśród osób z niepełnosprawnościami nie brakuje wyjątkowo uzdolnionych osób. Wielu z nich to prawdziwi artyści – dodał.

Warto też odnotować, że finałowe zmagania po raz pierwszy odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Mosinie. – Pierwszy „Zlot Talentów” zorganizowaliśmy w Puszczykowie, a przez pięć kolejnych lat gościliśmy w Luboniu. Uznaliśmy, że to najwyższy czas na zmianę – stwierdził Jerzy Pelowski. W nowym miejscu, tak jak w poprzednich latach, wszyscy świetnie się bawili. Zwłaszcza, kiedy na scenie grał zespół Przed Wschodem Słońca, który poderwał uczestników imprezy do tańca. Nie dziwi zatem, że wszyscy w świetnych humorach rozjechali się do swoich domów…

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum