MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Dzieje się w Czerwonaku…

spektakl plakat

Mimo trudnych dla kultury czasów w gminie Czerwonak sporo się dzieje. Oto najbliższe wydarzenia, jakie tam zaplanowano:

W piątek, 27 listopada, o godz. 18:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na koncert online Gonza oraz Brodaczy Live Act. Gonzo to muzyka na pograniczu elektroniki, dub, reagge i rap. Gonzo teksty pisze sam i sam też komponuje muzykę. Dużo energii, szczypta poezji. Na scenie prócz elektroniki znajdzie się sporo żywych instrumentów. Jako ciekawostkę można dodać, że Jakub Woźniak często komponuje muzykę do produkowanych przez Ośrodek spektakli teatralnych, klipów i produkcji video. Brodacze Live Act to z kolei elektroniczno-instrumentalna eklektyka. Lubią też “popłynąć” i nie wiedzieć, jaką melodię przyjdzie im wydobyć za sekundę. Wykorzystują gitary, syntezatory, flety, wokale, dubują. Zespół był częścią dwóch tras koncertowych Łąki Łan i Lao Che.

gozno i brodacze plakat

W sobotę, 28 listopada o godz. 16:00, Sokół zaprasza na spektakl online dla dzieci “Co w szafie piszczy” Teatru Fuzja. Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośka i Jasiu. Kiedy w domu dzieciaki zostają sam na sam z szafą babci i dziadka rozpoczyna się przygoda! Jedną z twórczyń spektaklu jest Anna Rozmaniec, reżyser spektakli teatralnych grup młodzieżowych i dorosłych działających w Ośrodku w Czerwonaku.

spektakl plakat

28 listopada, o godz. 19:00, GOK Sokół zaprasza na koncert online zespołu Gitarsi. Trio gitarowe wykonujące instrumentalne utwory we własnych aranżach. W programie pojawiają się utwory jazzowe, rockowe, klasyczne evergreeny i muzyka filmowa. Usłyszymy numery Herbiego Hancocka, Duka Ellingtona, Astora Piazzolli czy The Beatels. Wystąpią Stanisław Kaczmarek, Czarek Bera i Marcin Fukowski.

gitarsi plakat

AKWENowa Magia Świąt – jarmark inny niż dotąd. Organizatorzy zapraszają 5 grudnia, w sobotę, w godz. od 14:00 do 19:00 na parking wokół CKiR. Jarmark zyska formułę wyłącznie handlową, dając lokalnym rzemieślnikom, drobnym producentom i wytwórcom możliwość prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów. Czas przedświąteczny to dla nich często najważniejszy moment w roku. Zachęcamy mieszkańców do wsparcia biznesowych przedsięwzięć nierzadko gminnych sąsiadów, poprzez zakup mikołajkowego, czy świątecznego prezentu właśnie u nich. Stoiska jak co roku będą ustawione na parkingu wokół CKiR w Koziegłowach. Wystawcy zostaną zobowiązani do zadbania o zachowanie reżimu sanitarnego. Na terenie jarmarku będzie obowiązywał zakaz spożywania posiłków i bezwzględna konieczność zasłaniania nosa i ust.

jarmark plakat

I na koniec propozycja dla uczniów:

feelharmonia plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 listopada 2020