MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Lip 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dzielnicowi z nagrodami

święto policji

Młodszy aspirant Jakub Ból z Komisariatu Policji w Pobiedziskach został „Dzielnicowym Roku 2020 Powiatu Poznańskiego”. Nagrodę wręczono w poznańskim Collegium Da Vinci podczas dorocznego Święta Policji.

Uroczystość była doskonała okazją nie tylko do wręczenia nagród i awansów, ale także do podsumowania ostatnich miesięcy. – Za nami wyjątkowy i bardzo trudny rok. Rok pandemiczny i rok, w którym opinia publiczna nie zawsze była nam przychylna – mówił Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu. – Dlatego w tym ważnym dla nas wszystkim dniu chciałbym Wam między innymi życzyć tego, byście nigdy nie żałowali, że założyliście ten mundur – dodał.

– Jako powiat poznański nie poddajemy się emocjom i obiektywnie oceniamy pracę policjantów. Doceniamy też to, co robią dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców. A robią bardzo dużo i doskonale wpisują się w nasz program pod nazwą „bezpieczny powiat” – podkreślał Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, który wręczał też nagrody dla najlepszych dzielnicowych. Nagrodę pierwszego stopnia, dyplom oraz czek wartości 3 500 zł otrzymał młodszy aspirant Jakub Ból z Komisariatu Policji w Pobiedziskach.

– Co trzeba zrobić, aby na takie wyróżnienie zasłużyć? Dużo pracować i przede wszystkim pomagać ludziom – stwierdził laureat. – To ciężka i wymagająca służba. Trzeba być w niej elastycznym, bo każdy człowiek i każda rodzina jest inna. Do każdej sprawy należy zatem podchodzić indywidualnie. O pracy w policji marzyłem od dziecka i jak widać swoje marzenie zrealizowałem, bo mundur zakładam już od blisko dziesięciu lat – dodał najlepszy dzielnicy w powiecie poznańskim w 2020 roku.

Drugie miejsce w konkursie zajął sierżant sztabowy Michał Orczykowski z Komisariatu Policji w Suchym Lesie, a trzecie – aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie. Obaj otrzymali dyplomy oraz czeki wartości odpowiednio 2 000 oraz 1 500 złotych. – Ten konkurs jest ważny, ponieważ wprowadza swego rodzaju zdrową rywalizację. W ten sposób staramy się też podnieść rangę dzielnicowych i pokazać, że pracują oni dla dobra naszych mieszkańców – zapewnił wicestarosta poznański.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 lipca 2021