MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Dzień Organizacji Pozarządowych

plakat

Starosta poznański Jan Grabkowski wspólnie z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego zapraszają na VII Dzień Organizacji Pozarządowych w Powiecie Poznańskim. Tym razem przedstawiciele trzeciego sektora spotkają się 5 października, o godz. 16.30 w Dworze w Skrzynkach. – To dla nas bardzo ważne wydarzenie, bo to właśnie te organizacje sprawiają, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i sami potrafimy o siebie zadbać. Dlatego, jako powiat poznański, aktywnie je wspieramy – podkreśla starosta poznański Jan Grabkowski.

Poprzednie Dni Organizacji Pozarządowych odbywały się w różnych miejscach, takich jak choćby Park Dzieje w Murowanej Goślinie, Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Deli Park w Trzebawiu czy też – tak jak w ubiegłym roku – Gościńcu Siedem Drzew w Biskupicach Wielkopolskich. – Teraz wybraliśmy na miejsce spotkania Dwór w Skrzynkach, który imponująco prezentuje się po rewitalizacji i jest siedzibą Instytutu Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego – mówi Tomasz Skupio, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Tak jak w poprzednich latach, w trakcie spotkania z przedstawicielami trzeciego sektora zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Takim na pewno będzie występ utalentowanego gitarzysty młodego pokolenia, Kacpra Dworniczaka, który w tym roku został wyróżniony przez powiat poznański za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Będzie również pokaz wytwarzania kiełbasy białej parzonej wielkopolskiej oraz zwiedzanie Dworu w Skrzynkach. Goście VII Dnia Organizacji Pozarządowych wezmą również udział w panelu pt. „Praca zespołowa dzieli zadanie i zwielokrotnia sukces – czyli jak zbudować grupę działania”. Zapraszamy zatem do Skrzynek. Zapisy trwają do 1 października.

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 września 2023