Czujka tlenku węglaLogo opłaty urzędowe onlineLogo opłat urzędowych online

30 lat miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”,

Event kalendarz
30 lat miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”,

Kategoria: Społeczne

Data: 15 paź 2024

Czas: 15:00

Miejsce: Restauracja Rycerska w Poznaniu

30 lat wydawania miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”

w 2024 roku przypada 30 lat wydawania miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”, zwanego w nadtytule „Pismem Ruchu Twórczego Osób Niepełnosprawnych”. Czasopismo to ma zasięg ogólnopolski i jest wydawane przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Filantrop” w Poznaniu.

„Filantrop” jest miesięcznikiem, w którym osoby z różnymi niepełnosprawnościami wypowiadają się same o sobie – pisząc o swoich dokonaniach i sukcesach w różnych dziedzinach życia zawodowego i społecznego, a także o problemach i trudnościach wynikających na przykład z braku dostępności lub innego rodzaju utrudnień. Publikowanie twórczości osób z niepełnosprawnościami jest dla nich formą rehabilitacji społecznej, terapii i integracji, a dla innych ludzi – szansą poznania codziennego życia, ich zdolności twórczych, odczuć, myśli i przeżyć. Dzięki temu wzrasta wiedza i poszerza się świadomość społeczna na temat niepełnosprawności.

Zależy nam na upowszechnieniu wiedzy o zdolnościach i możliwościach twórczych osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a także rezultatów, jakie przynosi im prezentacja własnych dokonań, stąd kierujemy do Państwa zaproszenie do udziału w uroczystości jubileuszowej 30 lat wydawania miesięcznika. Wydarzenie, podczas którego zdolności wokalne, plastyczne i literackie zaprezentują nasi autorzy, odbędzie się 15 października 2024 roku o godzinie 15.00 w restauracji “Rycerska” przy ul. Krańcowej 98 w Poznaniu.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Poznańskiego.

Obiekt, w którym uroczystość się odbędzie, jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach.

Przy wejściu do restauracji znajduje się podjazd.

Informacja: Organizator

Redaktor: Kinga Cenkier