Dni Gminy Buk

Data: 28 sie 2021 - 29 sie 2021

Czas: Całodniowe

Miejsce: Buk

W dniach 28-29 sierpnia odbędą się Dni Gminy Buk, na które gmina postanowiła w nietypowy sposób zaprosić mieszkańców.

Około 70 osób, wzięło udział w nagraniu teledysku, który dokumentuje taneczne wyzwanie, jakim jest Jerusalema Dance Challenge. Piosenka oraz towarzyszący jej układ taneczny powstały, aby wyrazić łączność ze światem w warunkach izolacji związanej z wybuchem pandemii Covid-19 oraz nadzieję na lepsze jutro, a jednocześnie podzielić się radością z tańca z tymi, którym może jej brakować. Tym samym bukowscy samorządowcy dołączyli do grona przedstawicieli różnych branż i instytucji, którzy na całym świecie podejmują wyzwanie i przekazują je dalej.

Na potrzeby teledysku, który także ma zachęcić do szczepień, tańczono w kolorowo udekorowanym specjalnie na tę okazję Parku Sokoła. Fragment klipu zapraszać ma mieszkańców do dołączenia się do wyzwania – Jerusalema Dance Challenge będzie mógł bowiem zatańczyć każdy podczas Dni Gminy Buk na Stadionie Miejskim (taneczne wyzwanie zaplanowano na 29 sierpnia, na godz. 18). Program wydarzenia dostępny jest na Stronie gminy.

Afisz Dni gminy Buk

Redaktor: Weronika Frąckowiak