ekoPiknik w Wiśniowym Sadzie

Czas: 14:00 - 19:00

Miejsce: Wiśniowy Sad

ekoPiknik w Wiśniowym Sadzie

2 września 2023 roku u zbiegu ulic Konarzewskiego, Fabrycznej i Prusa już po raz kolejny odbędzie się impreza ekologiczna pn. „Eko Piknik w Wiśniowym Sadzie”.
Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie spotkanie z Superbohaterami, którzy wykorzystując swoje super moce będą edukować dzieci jak zostać bohaterem-strażnikiem planety.
Na uczestników będzie czekać szereg atrakcji – konkursy i zabawy ekologiczne, Ekogra XXL wykonana według naszego pomysłu przez Agencję Artystyczną Bonsai, energorower, przy pomocy którego każdy mieszkaniec będzie mógł siłą własnych mięśni wyprodukować sok w wyciskarce wolnoobrotowej, malowanie twarzy, dmuchana duża zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, karuzela wenecka i eurobungee 4 stanowiskowe. Tegoroczne warsztaty będą w części poświęcone bardzo ważnym tematom jakim jest rola owadów w ekosystemie oraz ochrona bioróżnorodności. Będziemy wykonywać świece z węzy pszczelej, budować domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków. Tradycyjnie także przeprowadzimy warsztaty produkcji zapachowych soli do kąpieli oraz kolorowych mydełek.
Na stoisku Miasta Luboń będzie prowadzona zbiórka surowców wtórnych. Każdy mieszkaniec, który dostarczy co najmniej 15 baterii lub ½ reklamówki makulatury otrzyma wrzos.

Więcej informacji TUTAJ

Afisz Eko piknik w Luboniu