MenuMenu główne
Powiat PoznańskiFestiwal PodróŻyj

Afisz Festiwal PoróŻyj Mosina
Festiwal PodróŻyj

Kategoria: Turystyka i rekreacja

Data: 14 cze 2024 - 15 cze 2024

Czas: 18:00

Miejsce: Mosiński Ośrodek Kultury

Festiwal Opowieści Podróżniczych PodróŻyj

To już druga edycja Festiwalu Opowieści Podróżniczych PodróŻyj w Mosinie. Tym razem festiwal będzie trwał 2 dni.

 

Nasi goście opowiedzą o podróżowaniu w pojedynkę i z dzieckiem, samochodem, ale również pieszo i rowerem. Posłuchamy historii z różnych zakątków świata, od Ameryki Południowej, przez Europę po Afrykę. Miłośnicy górskich wędrówek też znajdą coś dla siebie.Oprócz opowieści o Łuku Karpat, przeniesiemy się w najwyższe szczyty świata.

Organizatorzy Festiwalu PodróŻyj kładą duży nacisk na formę prezentacji podróżniczych. Jak sugeruje nazwa Festiwalu  to opowieści z podróży grają tu ogromną rolę. Ustne i bezpośrednie przekazywanie historii angażuje zarówno tego, który opowiada, jak i słuchacza. To opowieści, jak żaden inny przekaz, uruchamiają emocje i pobudzają wyobraźnię. Mają też rolę inspirującą – do refleksji, przemyśleń, a w końcu do działania.

Festiwal ma również na celu aktywizację lokalnej społeczności, czy poprzez uczestnictwo w warsztatach i prelekcjach podróżniczych, ale również poprzez wspólne działania. Tworzony jest przez lokalne, oddolne inicjatywy społeczne: Stowarzyszenie PodróŻyj, Jadłodzielnię Mosina, Calluna Trip czy Wolontariat WPN i odbywa się przy wsparciu Mosińskiego Ośrodka Kultury. To przykład komunikatywnej i sprawnej współpracy stowarzyszeń i wolontariatów z instytucjami kultury.

Tegoroczna edycja jest szerzej rozbudowana w formie niż poprzednia. Oprócz opowieści uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych “ Widzieć więcej” i ekologicznych “Less waste w podróży”. Dla tych, którzy chcą bardziej poznać Mosinę, organizatorzy przygotowali nietypowy spacer z przewodnikiem, który pozwoli odkryć mniej lub bardziej znane ciekawostki o mieście. W sobotni ranek na terenie Mosińskiego Ośrodka Kultury wolontariusze stworzą pierwszy w Mosinie ogród społeczny. Będzie on nie tylko zielonym miejscem na terenie Ośrodka Kultury, ale również przestrzenią edukacji ekologicznej dla dorosłych i dzieci.

Podczas spotkania “Baśń ze świata” najmłodsi uczestnicy Festiwalu będa mogli wysłuchać opowieści ze świata, do której własnoręcznie tworzyć będa ilustracje. W ramach Festiwalu odbęda się również zajęcia dla dzieci oraz spotkanie w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Informacje o zapisach na warsztaty i spotkanie z Krzysztofem Wielickim dostępne są na stronie https://callunatrip.pl/podrozyj  oraz na https://www.facebook.com/FestiwalPodroZyj

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PodróŻyj, Calluna Trip, Mosiński Ośrodek Kultury i Jadłodzielnia Mosina. Festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Mosina i Powiatu Poznańskiego.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny a na miejscu będzie można skorzystać z darmowego, prymitywnego pola namiotowego.

Informacja: Organizator.

Afisz Festiwal PoróŻyj Mosina

Wczytuję mapę...

Lista wydarzeń z kategorii

Redaktor: Kinga Cenkier
Opublikowano: 14 czerwca 2024