<< Lis 2019 >>

Czas: Całodniowe

Miejsce: Hala OSIR w Tarnowie Podgórnym

XI Mistrzostwa Polski sędziów siatkówki

W zawodach, które odbędą się po raz jedenasty, a w Wielkopolsce po raz pierwszy.

Mistrzostwa Polski Sędziów Piłki Siatkowej to cykliczna impreza, podczas której sędziowie siatkarscy z całej Polski rywalizują na parkietach o tytuł mistrza kraju. Poza walorami sportowymi, nadrzędnym celem zawodów jest integracja środowiska sędziowskiego, możliwość wymiany doświadczeń zebranych w różnych częściach Polski, jak również szerokie propagowanie siatkówki wśród społeczeństwa.

Przez dwa dni zmagań w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym drużyny z szesnastu województw rozegrają ponad czterdzieści spotkań. Na parkiecie zobaczymy prawie dwustu zawodników, w tym m.in.: sędziów międzynarodowych oraz sędziów najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce – Plus Ligi oraz Ligi Siatkówki Kobiet.

Tytułu mistrzowskiego bronić będzie reprezentacja Śląska, która w 2018 r. w Suwałkach wyprzedziła drużynę z Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Organizatorem XI Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki jest Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Gminą Tarnowo Podgórne i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, który przy okazji tych zawodów zaplanował wyjazdowe posiedzenie Wydziału Sędziowskiego PZPS.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, patronat medialny sprawować będą Telewizja Polska S.A. oddział w Poznaniu, Radio Poznań i MC Radio, a długa lista sponsorów dostępna jest na stronie mpss.poznan.pl

Rozegranie pierwszych meczów grupowych zaplanowano na piątek od godz. 15:00. Około godz. 17:30 nastąpi uroczyste otwarcie Mistrzostw.

W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godz. 8:00. Około godz. 19:45 odbędzie się mecz finałowy, a po nim zakończenie XI Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki połączone z wręczeniem nagród od wielu sponsorów.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 24 maja 2019