MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Porozmawiajmy o muzyce

Afisz cyklu Porozmawiajmy o muzyce
Porozmawiajmy o muzyce

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 19 wrz. 2021

Czas: 17:00

Miejsce: Aula Szkoły w Murowanej Goślinie

Autorski projekt „Porozmawiajmy o muzyce” jest niepowtarzalną okazją do wejścia w świat muzyki klasycznej, często niesłusznie nazywanej poważną. W otaczającym nas świecie dźwięki muzyki wypełniają coraz więcej przestrzeni, a muzyka obecna jest na każdym kroku, w sklepach, środkach komunikacji miejskiej, w przestrzeni publicznej. Czy oznacza to, że jesteśmy przez to bardziej muzykalni lub umuzykalnieni. Muzyka pragnąca przekazać pewne treści wymaga odrobiny skupienia, zatrzymania w codziennym biegu, a także stosownej atmosfery. Taką atmosferę pragną stworzyć twórcy wydarzenia „Porozmawiajmy o muzyce”, którzy pragną zaprosić publiczność naszej gminy do wspólnego odkrywania w muzyce klasycznej takich wartości jak humor, radość, wesołość i szereg pozytywnych emocji. W dobie wychodzenia z pandemicznych ograniczeń duża dawka dobrej energii wydaje się bardzo wskazana. Prowadzący i muzycy postarają się stworzyć klimat dialogu z publicznością.

Koncert poprowadzą artyści Anna i Piotr Niewiedziałowie, którym towarzyszyć będzie profesjonalny kwartet smyczkowy – artyści wywodzący się ze środowiska Akademii Muzycznej w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Prowadzący przewidują wciągnięcie publiczności do udziału w wybranych utworach. Na program koncertu złożą się największe przeboje, „hity” muzyki klasycznej w niecodziennych opracowaniach.

Na scenie pojawi się kwartet smyczkowy „Złotnicki”, w składzie:

Dorota Kwiecińska – skrzypce

Jan Bałaban – skrzypce

Lech Bałaban – altówka

Agnieszka Bałaban – wiolonczela

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów „Porozmawiajmy o muzyce” jest Fundacja Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego „Europejczyk”, a projekt dofinansowany jest przez powiat poznański.

Drugi już koncert z tego cyklu odbędzie się 19 września o godz. 17:00 w Auli SP nr 1 w Murowanej Goślinie, ul. Mściszewska 10.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

Afisz cyklu Porozmawiajmy o muzyce

Wczytuję mapę...

Lista wydarzeń z kategorii

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 19 września 2021