Festiwal piwa w Szreniawie

plakat

23 czerwca w godz. 11.00-18.00 odbędzie się XIII Szreniawski Festiwal Piwa pod nazwą Piwo z Kulturą. – Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz przybliżenie sposobu jego warzenia. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rekreacyjny i jest przewidziane głównie dla osób dorosłych. Zapraszamy jednak całe rodziny, ponieważ dla dzieci przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Przedstawimy ponadto małe i średnie browary, funkcjonujące obecnie w Wielkopolsce, charakteryzujące się produkcją wyjątkowych i rzadko spotykanych piw – informują organizatorzy.

W programie imprezy m.in.: ciekawostki piwne, występ zespołu muzycznego „Twister”, konkursy dla publiczności (m.in. zostań degustatorem piwnym), prezentacja piw małych i średnich browarów, możliwość zakupu różnorodnych piw, pokaz domowego warzenia piwa, pokaz wyrobu precli, zwiedzanie zabytkowej części gorzelni, dla miłośników dawnej motoryzacji, na podwórzu folwarcznym: zabytkowe pojazdy kolekcjonerskie oraz prezentacja samochodów klubu „Stare Ale Jare”

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z pociągów Kolei Wielkopolskich, które na ten dzień dla osób przyjeżdżających do Muzeum przygotowały promocyjne ceny biletów. Bilety można zakupić na miejscu w kasie Muzeum lub online.

plakat plakat

Opublikowano: 18 czerwca 2024