MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Festiwal w Luboniu wraca

festiwal luboń plakat

“Muzyka twoje imię ma” to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu. – Z przyjemnością mogę poinformować, że wracamy. 2 października zagramy koncert najpiękniejszych polskich piosenek. W tym dniu nie może zabraknąć czegoś szczególnego i dlatego konkurs „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka” pojawi się w nowej odsłonie. Przepiękną i bogatą twórczość poezji muzycznej Andrzeja Sobczaka, autora m.in. piosenki „Przeżyj to sam”, przeżyjemy razem z Wandą Kwietniewską i Grzegorzem Kupczykiem. To oni śpiewali jego największe dzieła – mówi Michał Kosiński, dyrektor artystyczny imprezy.

Wspomniany koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W jego trakcie będzie można usłyszeć największe przeboje Anny Jantar, Lady Pank, Perfectu, Lombardu czy Izabeli Trojanowskiej. A wszystko to w wyjątkowych aranżacjach przygotowanych specjalnie na ten jeden wieczór. Koncert uświetnią wspomniani już Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda, Grzegorz Kupczyk wokalista zespołu Turbo oraz Mietek Jurecki z Budki Suflera. Bezpłatne wejściówki na ten koncert dostępne można będzie otrzymać w hali LOSIR, Bibliotece Miejskiej i Ośrodku Kultury.

W niedzielę, 3 października scena w hali będzie należeć do zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. – Hity takie jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Orła Cień”, „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc”, czy „Zanim zrozumiesz”, potrafią zanucić miliony Polaków, dlatego nie może ich zabraknąć podczas tegorocznej edycji Festiwalu. Ostatni album grupy „Ent” zyskał przychylność ogromnej ilości fanów oraz krytyków muzycznych. Zespół Varius Manx to wielkie przeboje. To 30 lat popu najwyższej jakości, szlachetnie i pięknie dojrzewającej twórczości – informują organizatorzy. Bilety na ten koncert kosztować będą 20 zł. Więcej informacji TUTAJ.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 września 2021