MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Lip 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Festiwalowo w Kostrzynie

festiwal kulinarny w kostrzynie

W Parku Miejskim w Kostrzynie odbył się Festiwal Kulinarny przygotowany przez Wydział Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego. W ramach imprezy zorganizowano m.in. zlot food trucków, swoje stoiska miały również Koła Gospodyń Wiejskich. Jedną z atrakcji części artystycznej była Kostrzyniada – konkurs z wiedzy o gminie zrealizowany w realiach popularnego teleturnieju Familiada. Najlepsze okazały się zespoły: Kostrzyńska krew to nie maślanka, Giermkowie Rycerza Kostro oraz Blondynki

– Był także konkurs z wiedzy o gminie dla najmłodszych oraz tych nieco starszych. Następnie na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Ogień, mający w swoim składzie mieszkańca Kostrzyna, basistę Michała Leśniewskiego. Laureaci trzech nagród podczas 54. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu porwali kostrzyńską publikę prezentując również repertuar, który ukaże się na ich najnowszej płycie, ale także znany wszystkim hit zespołu “Mary Jane” – informuje strona Urzędu Miasta Kostrzyn. 

– Dzień później mieliśmy przyjemność gościć na scenie absolutnych debiutantów, kostrzyński zespół Wyjdzie w praniu, który zaprezentował mieszkańcom m.in. znane covery takich zespołów jak Happysad, Lemon, czy Bajm. Po dawce solidnego rocka nastał czas na popisy „lokalnych chałturników”: Dawida Konaszewicza oraz zespołu Zyga & Przyjaciele, którzy zachęcali uczestników festiwalu znanymi przebojami popowymi, disco oraz muzyki biesiadnej – relacjonuje strona urzędu.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Kostrzyn

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 lipca 2021