MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Filmowy Zlot Talentów

zlot talentów plakat

Tegoroczna, ósma edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Zlot Talentów” odbędzie się w nowej formule. – Zmiany wymusiła na nas panująca obecnie w kraju sytuacja epidemiologiczna. Finał imprezy pierwotnie zaplanowaliśmy na 23 października w Mosinie, ale istniało zbyt dużo ryzyko, aby taką imprezę organizować. Z tego też względu postanowiliśmy podsumowanie Zlotu Talentów przygotować online, w formie filmowej – mówi Jerzy Pelowski z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie.

Wspomniana prezentacja będzie wyjątkowo bogata, ponieważ do tegorocznej edycji Przeglądu zgłosili się reprezentanci wszystkich placówek wspieranych przez powiat poznańskich. – Ale nie tylko, ponieważ mamy też przedstawicieli z innych ośrodków. Prac jest więc naprawdę sporo. Teraz ocenia je profesjonalne jury – dodaje organizator imprezy. Przypomnijmy, że uczestnicy „Zlotu Talentów” mogli zaprezentować swoje uzdolnienia w następujących dziedzinach sztuki: plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej. Efekty tych prac będzie można obejrzeć na wspomnianym filmie.

– Znajdą się na nim małe formy teatralne, teledyski czy też występy wokalne uczestników. Nie zabraknie także fotografii oraz prac malarskich. To sprawi, że film będzie dość długi, ale mam nadzieję, że przy tym też bardzo ciekawy. Bo jak zawsze podkreślam, wśród osób z niepełnosprawnościami nie brakuje ludzi wyjątkowo utalentowanych. Punktem kulminacyjnym tej filmowej prezentacji będzie ogłoszenie wyników. Dla laureatów czekać też będą nagrody rzeczowe, które zostaną przekazane w możliwie jak najszybszym terminie – zapewnia Jerzy Pelowski.

Wspomniany film będzie dostępny m.in. na stronie powiatu poznańskiego. Podsumowaniem tegorocznej edycji „Zlotu Talentów” będzie też specjalny kalendarz oraz zestaw widokówek. Znajdą się tam najciekawsze prace plastyczne z tegorocznej edycji. Projekt finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego, a organizatorem zadania pozostaje Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

zlot talentów plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 października 2020