MenuMenu główne
Powiat Poznański
Czujka tlenku węglaLogo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Relacje

Finałowy spektakl 5 zmysłów

W Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbył się finałowy spektakl teatralno-muzyczny w reżyserii Katarzyny Stoparczyk pt. „Piękne Spojrzenie”. Utwory, które powstały w oparciu o wypowiedzi dzieci niewidomych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach, zostały wykonane przez zaproszonych przez reżyserkę artystów.

Autorami piosenek byli: Novika, Malwina Paszek, Bajzel, Patryk „TikTak” Matela, Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Wojciech Waglewski, Michał Wiraszko oraz Zespół „Smutne Piosenki”. Piosenki wykonywały dzieci z SOSW w Owińskach: Zuzanna Mikler, Barbara Walczak, Wiktoria Wędzińska, Michał Brajer, Karol Łukaszewicz i Alan Michalczak.

Tegoroczne warsztaty dotyczyły w dużej mierze piosenki. Do ich przygotowania zaproszono artystów z całej Polski: wokalistów, pieśniarzy, tekściarzy, instrumentalistów i poetów. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. jak wydobyć muzykę ze starych kuchennych garnków (warsztaty z Ryszardem Bazarnikiem), poznali technikę skatu (Magda Pasierska), beat boxu (Patryk Metela), białego śpiewu (Malwina Paszek), nauczyli się pieśni ludowych (Jacek Hałas) i muzycznej improwizacji (Katarzyna Klebba, Sambor Dudziński), a także nagrali własny teledysk (Rafał Jerzak).

„5. zmysłów. Imaginarium III”, to innowacyjny projekt edukacyjny adresowany do społeczności osób niesłyszących i słabo słyszących, niewidomych, niepełnosprawnych umysłowo oraz ruchowo. Celem warsztatów było przybliżenie zagadnień związanych z reportażem, teatrem, fotografią, muzyką, filmem i sztukami wizualnymi.

Angażowanie i aktywizowanie różnych grup społecznych, zróżnicowanych pod względem wieku i statusu majątkowego ma za zadanie zwiększyć zainteresowanie edukacją kulturalną i promować dostępność kultury. Efekty warsztatowej pracy były składowymi finałowego spektaklu. Projekt współfinansowany był ze środków powiatu poznańskiego.

Autor: Joanna Michalska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 grudnia 2017