MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Gala koncertowa

Światowe prawykonanie kantaty; orkiestra, chór i soliści; muzyka filmowa, patriotyczna i poważna – to główne motywy Wielkiej Gali Koncertowej 25-lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Jej organizatorem są: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Wydarzenie odbędzie się 26 września, o godz. 18.00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i jest ono organizowane w ramach obchodów 25-lecia THC i 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego.

Swój udział w koncercie zapowiedzieli goście z opiniotwórczych środowisk Polski i Europy, w tym z Parlamentu Europejskiego. – Bądźmy razem na koncercie i wsłuchajmy się w piękno muzyki. Zapraszamy wszystkich poznaniaków, Wielkopolan, turystów… Praca organiczna to istota przeżywania tradycji w naszym regionie – mówi dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa im. H. Cegielskiego. Obok różnych evergreenów wysłuchamy na żywo kantaty Aliny Kubik pt. „Kalejdoskop źródła” do słów Dominika Górnego, który poprowadzi koncert.

Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Marzena Michałowska – sopran, Przemysław Waskowski – tenor, Wojciech Kowalski – baryton, Maciej Boberek – bas; Klaudia Gałka – saksofon sopranowy i Franciszek Puk – saksofon altowy. Zaśpiewa również Chór męski „Arion”. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. „Poznańskie Smyczki” pod dyrekcją Doriana Pawełczaka. Wstęp na wydarzenie, które swoim patronatem objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski, jest bezpłatny do wyczerpania limitu miejsc. Więcej informacji na plakacie.

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 września 2023