MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Sport

Grali młodzi piłkarze

W hali sportowej GOSiR w Dopiewie odbył się inauguracyjny turniej XV Grand Prix w piłkę nożną orlików i żaków o puchar prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego oraz Wójta Gminy Dopiewo. Podobnie jak poprzednie edycje, tegoroczna również składa się z trzech osobno punktowanych turniejów. Nagrodę główną – puchar Prezesa WZPN otrzyma drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix.    

W pierwszym dniu imprezy na boisku spotkali się chłopcy z rocznika 2005 i młodsi. W turnieju wystartowało dziesięć drużyn. Zwyciężyła Football Academy Leszno 2005. Na podium stanęły także zespoły KKS Kalisz oraz UKS Mondi Grom Dopiewo. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju orlików został Mikołaj Kaźmierowski z Leszna, natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła do Jakuba Radwańskiego z Konina.

Dzień później do gry przystąpili zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Tutaj również emocji nie brakowało, szczególnie w meczu finałowym, w którym decydująca bramka padła dopiero w ostatnich sekundach. Zdobyli ją piłkarze KKS 1922 Lechii Kostrzyn, którzy w tak dramatycznych okolicznościach ograli DAP Chrobry Gniezno. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Igora Purola z Gniezna. Wśród bramkarzy najlepszy okazał się Mateusz Matysek z Kostrzyna.

Cykl Grand Prix orlików i żaków, poza rywalizacją sportową, ma na celu integrację młodzieży oraz ich trenerów. Jest też doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz nawiązania nowych znajomości. Już teraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie zaprasza na II turniej cyklu, który zaplanowano na 9-10 stycznia 2016 roku.

Klasyfikacja generalna I Turnieju XV Grand Prix Orlików
1. Football Academy Leszno 2005
2. KKS Kalisz
3. UKS Mondi Grom Dopiewo
4. KS Górnik Konin I
5. UKS Concord Murowana Goślina
6. KS Korona Zakrzewo
7. KS Canarinhos Skórzewo
8. KS Warta Poznań
9. Football Academy Leszno 2006
10. KS Górnik Konin II

Klasyfikacja generalna I Turnieju XV Grand Prix Żaków
1. KKS 1922 Lechia Kostrzyn
2. DAP Chrobry Gniezno
3. Football Academy Leszno
4. UKS Energetyk Junior Gryfino
5. UKS 2007 Lusowo
6. MKS Przemysław Poznań
7. KS Canarinhos Skórzewo
8. KS Korona Zakrzewo I
9. KS Korona Zakrzewo II
10. MKS Niepruszewo

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 21 grudnia 2015