Grand Prix i liga na plus

radosław babica

Szóstka reprezentantów Akademii Bilardowej Rokietnica wystąpiła w Łodzi w pierwszych tegorocznych zawodach Grand Prix Polski Pol-Tour. – Do rywalizacji przystąpili zawodnicy grający na co dzień w Ekstraklasie, czyli Radosław Babica, Adam Stankiewicz i Arkadiusz Brzękowski, a także nasza młodzież, Julia Babica, Julia Tarka i Mateusz Cholewiński. Zawody zostały rozegrane w klubie bilardowym Strefa, w którym do dyspozycji grających było aż 60 stołów bilardowych! Łącznie wystartowało 150 zawodników – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Z reprezentantów Akademii najlepiej poradził sobie Radosław Babica, który dotarł aż do finału, ostatecznie zajmując drugie miejsce. – To nie był jednak koniec dobrych wieści. Do fazy pucharowej dotarło bowiem jeszcze dwóch naszych zawodników. Świetnie zaprezentował się Arek docierając aż do ćwierćfinału i zajmując piąte miejsce. Adam został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji. Na fazie grupowej rozgrywki zakończyły obie Julie i Mati, ale warto podkreślić, że wszyscy wracają do domu z jakimś zwycięstwem. Wyjazd naprawdę można uznać za udany. Kolejne zawody zaliczane do rankingu Polski zostaną rozegrane w Kętrzynie, w dniach 6-7 kwietnia. Na pewno tam będziemy! – relacjonuje klubowa strona.

radosław babica

Bardzo dobrze bilardziści z Rokietnicy wypadli także podczas pierwszego zjazdu Ekstraklasy, który odbył się w Kielcach. – Nasza drużyna rozegrała tam trzy mecze, wygrywając dwa z nich. Najpierw pokonaliśmy zespół Przyprawy Świata Green Club Gdańsk 12:6, następnie przegraliśmy z Metal-Fach LP Sokółka 10:12, żeby w ostatnim meczu ponownie wygrać, tym razem z TCF HUB Retro Team Kraków 12:10. Podsumowując, plan minimum został wykonany, bo po trzech spotkaniach plasujemy się na trzeciej lokacie w tabeli. W naszym składzie wyjątkowo zabrakło kapitana Michała Potysza. Grali za to Radosław Babica, Adam Stankiewicz, Arkadiusz Brzękowski i Czarek Jarosz, którzy zaprezentowali się w nowych strojach – czytamy na stronie Akademii.

akademia bilardowa rokietnicafot. 2x Akademia Bilardowa Facebook

Opublikowano: 30 stycznia 2024