Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Maj 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Gwiazdy zagrają w Zalasewie

Przez trzy dni Zalasewo będzie stolicą polskiej siatkówki. A wszystko za sprawą XV edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się 19 i 20 października. Dzień wcześniej zaplanowano warsztaty siatkarskie dla dzieci, wsparte przez powiat poznański.

Po raz drugi z rzędu Zalasewo będzie gospodarzem tej prestiżowej imprezy. Ubiegłoroczny turniej bił rekordy popularności. Bilety rozeszły się w ekspresowym tempie, a przed halą i tak ustawiały się kolejki chętnych, aby zobaczyć w akcji najlepszych siatkarzy świata. Bo tacy właśnie grają w polskiej lidze. – W tym roku gwiazd także u nas nie zabraknie. Wprawdzie nasi siatkarze ostatnio są mocno zapracowani, bo grali w mistrzostwach Europy, a teraz biją się o Puchar Świata, ale mam zapewnienie od klubów, że wszyscy przyjadą w najmocniejszych składach – mówi Anna Sumelka, organizatorka turnieju.

To oznacza, że emocji na pewno nie zabraknie. Tym bardziej, że do Zalasewa przyjadą zespoły z absolutnego topu. W pierwszym sobotnim półfinale (godz. 12.00) zmierzą się Onico Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Po jednej stronie siatki staną zatem m.in. Kevin Tillie, Bram van den Dries, Andrzej Wrona i Artur Udrys, a ich rywalami będą Julien Lyneel, Christian Fromm, Jurij Gladyr i Lukas Kampa. Oczy kibiców reprezentacji Polski na pewno będą zwrócone również w kierunku mistrzów świata sprzed roku, a więc Damiana Wojtaszka, Bartosza Kwolka, Piotra Nowakowskiego i Dawida Konarskiego.

Ubiegłoroczny Memoriał Arkadiusz Gołasia w Zalasewie przyciągnął do hali mnóstwo kibiców (fot. Anna Skalska)

W drugim meczu, którego stawką będzie finał, zagrają PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu CMC Zawiercie (godz. 16.00). Trzon tej pierwszej drużyny w nowym sezonie stanowić będą Mariusz Wlazły, Milad Ebadipour oraz reprezentanci kraju, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos. Po drugiej stronie siatki stanie natomiast rewelacja minionego sezonu PlusLigi, czyli „Jurajska Armia”, za którą do Zalasewa na pewno przyjedzie spora grupa kibiców. – Tak jak przed rokiem, spodziewamy się bardzo dobrej frekwencji. Wejściówki na turniej sprzedawały się znakomicie – mówi Anna Sumelka.

Część z tych wejściówek trafi do podopiecznych Domu Dziecka w Kórniku-Bninie. – Postanowiliśmy sprawić im niespodziankę – mówi Anna Sumelka. – Taką niespodzianką, już dla wszystkich kibiców, będzie też jedyna na świecie wystawa dotycząca historii siatkówki. Będzie na niej można zobaczyć pamiątkowe koszulki, a także puchary i medale z mistrzostw świata. I to nie tylko tych ostatnich, ale także z 1974 roku, kiedy to biało-czerwoni po raz pierwszy zdobyli tytuł – dodaje. Wielką frajdą dla dzieci i młodzieży z gminy Swarzędz będą też organizowane po raz kolejny przy wsparciu powiatu poznańskiego warsztaty, które tradycyjnie już odbędą się dzień przed turniejem.

– Tym razem poprowadzi je trener ekipy z Zawiercia, Mark Lebedew, który do Zalasewa przyleci praktycznie prosto z Japonii, gdzie odbywa się Puchar Świata. Szkoleniowiec „Jurajskiej Armii” jednocześnie prowadzi bowiem reprezentację Australii, której w przeszłości był zresztą reprezentantem. W warsztatach pomagać mu będą jego zawodnicy. Dla młodych adeptów siatkówki będzie to zatem nie lada gratka – zapewnia organizatorka Memoriału. Zapowiada się zatem wielkie siatkarskie święto, w którym po prostu nawet nie wypada nie uczestniczyć… Na koniec dodajmy, że mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę, 19 października o godz. 12.00, a finał rozpocznie się o godz. 16.00.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 października 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum