Historia pewnego bombowca…

kadr z filmu

“Na szlaku historycznych poszukiwań” – taki tytuł nosi nowy film dokumentalny w reżyserii Marka Oliwiera Fiedlera. Z obrazu dowiadujemy się o historii pewnego tajemniczego, niemieckiego bombowca… – Odkryj mroczne tajemnice ostatnich dni II wojny światowej z naszym dokumentem o niemieckim bombowcu Heinkel He 111, który runął w puszczykowskim lesie. W lutym 1945 roku, podczas misji dostarczania zaopatrzenia dla oblężonej Twierdzy Poznań, samolot został trafiony przez żołnierzy Armii Czerwonej. Do dnia dzisiejszego nie wiadomo gdzie znajdują się groby załogi – opisują realizatorzy film, który został zrealizowany przy wsparciu powiatu poznańskiego oraz pomocy Fundacji Muzeum Arkadego Fiedlera. Dokument można obejrzeć na kanale YouTube.

kadr z filmu

Opublikowano: 14 czerwca 2024