MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< wrz 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Mistrzostwa IT – zapisy

I OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA IT – ruszają zapisy

Wystartowały  zapisy do I Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Na ich uczestników czekają konkurencje z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to edukacja, rywalizacja i dobra zabawa. Przygotowujemy uczestników do wymagań rynku pracy, będą oni mieli szansę szkolić się razem z naszymi partnerami oraz rozwiązywać zadania konkursowe z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Na uczestników I Ogólnopolskich Mistrzostw IT czekają najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami, elita branży IT zebrana w jednej przestrzeni on-line i wartościowe nagrody rzeczowe i rozwojowe. Finały Mistrzostw odbędą się w październiku na Poznań Game Arena.

– Zapraszamy wszystkich młodych ludzi i ich opiekunów do udziału w I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. To wydarzenie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z bardzo szeroko pojętą informatyką – od programowania, poprzez komputerową diagnostykę pojazdów aż po druk 3D. Czekamy na młodzież i nauczycieli, gwarantujemy potężną dawkę wiedzy i pozytywnej energii – zachęca Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator
I Ogólnopolskich Mistrzostw IT.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT zyskały już ambasadorów, którzy będą wspierać ich uczestników na każdym etapie rozgrywek:

Barbara Halska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Licealnych
i Technicznych nr 1 w Warszawie, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Specjalistka ds. Marketingu w firmie Hostersi. Współautorka podręcznika do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk. Współautorka podstawy programowej z informatyki, technik programista. Ekspertka ORE i MEN.

Grzegorz Duda – w wieku 18 lat otworzył swój własny warsztat, gdzie zaczął naprawiać, modyfikować i budować samochody, co doprowadziło do stworzenia firmy, wyposażonej
w laboratorium badawcze, która zajmuje się wszystkim co związane jest z motoryzacją. Zdobył 14 tytułów mistrza i V-ce Mistrza Polski, 9 tytułów Mistrza Europy FIA CEZ oraz Międzynarodowy Puchar FIA International Hill Climb CUP.

Petros Psyllos – w ramach działalności naukowo-wynalazczej-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami.

W ramach I Ogólnopolskich Mistrzostw IT odbędzie się konferencja “Branża IT w dobie cyfryzacji”, organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych i Zespół Liderów Regionalnych ds. ZSK. Uczestnicy dyskusji będą dyskutować m.in. o takich obszarach jak sztuczna inteligencja i innowacje w branży IT, Odznaka+ system i aplikacja wiarygodnego poświadczania umiejętności, nauczanie przedmiotów informatycznych w szkołach jako wstęp do pasji i kwalifikacje rynkowe jako rozwiązanie problemów rekrutacyjnych w branży IT,
a także cyberbezpieczeństwo.

DLA KOGO:

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT są przeznaczone dla uczniów, studentów, nauczycieli
i opiekunów, którzy chcą podnieść swoją konkurencyjność w szkole i na rynku pracy.

Kategorie wiekowe uczestników:

  • Szkoły podstawowe
  • Szkoły średnie i policealne
  • Szkoły wyższe

DYWIZJE KONKURSOWE – 6 KATEGORII

  • Programista
  • Mechanik IT
  • Robotyka
  • Creative IT
  • Druk 3D
  • Cyberbezpieczeństwo

Uczestnicy I Ogólnopolskich Mistrzostw IT mogą startować w dowolnej liczbie kategorii.

KIEDY:

Zapisy od 5. IX. 22 od 20:00 na www.mistrzostwait.com

Półfinały: 30. IX. 22

Finały podczas Poznań Game Arena: 7-9. X.2022

– Targi Poznań Game Arena mają już 18-letnią historię, którą zbudowaliśmy wspólnie z ponad 600 000 fanów gamingu z polski i z zagranicy, wpływając na rozwój Polskiego rynku gier i multimediów. Począwszy od roku 2004, Poznań staje się stolicą gier komputerowych a nasze targi przyciągają nie tylko dziesiątki tysięcy fanów, ale też najlepszych producentów i firmy tworzące świat gier i rozrywki multimedialnej. – mówi dyrektor Grupy MTP Dariusz Wawrzyniak.

Organizatorem I Ogólnopolskich Mistrzostw IT jest V8Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

V8Team od 11 lat tworzy projekty i wydarzenia edukacyjne wspierające młodzież i młodych dorosłych oraz nauczycieli i opiekunów, w przygotowaniu do wymogów rynku pracy. Współpracuje z wysokiej klasy specjalistami z branży motoryzacji i szeroko pojętego IT. Działania V8Team wspierają ambasadorzy i partnerzy biznesowi. Więcej informacji można znaleźć na: www.mistrzostwamechanikow.pl i www.mistrzostwait.com.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw IT, są patronaty honorowe: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, GovTech, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

 

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 15 września 2022