MenuMenu główne
Powiat Poznański
Czujka tlenku węglaLogo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Relacje

IX Dni Pracy Organicznej

IX Dni Pracy Organicznej nagroda

Za nami finał IX Dni Pracy Organicznej 2020. To inicjatywa Unii Wielkopolan mająca na celu kontynuowanie wielkopolskich tradycji pracy organicznej, utrwalająca w społeczeństwie dobre wzorce z przeszłości. Tak jak w poprzednich latach wręczone zostały też Wawrzyny Pracy Organicznej przyznawane dla działaczy i organizacji, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski.

Decyzją Kapituły pod przewodnictwem prof. dr hab. Agnieszki Ziomek Wawrzyn Honorowy Pracy Organicznej otrzymała w tym roku Aleksandra Banasiak – „Siostra Awana”. To 85-letnia obecnie pielęgniarka i bohaterka Poznańskiego Czerwca 56, która ratowała rannych poznaniaków. W „czarny czwartek – 56” jako pierwsza wyszła na ulicę, by opatrywać rannych manifestantów i sama też została ranna.

Laureatką Wawrzynu Pracy Organicznej w kategorii Edukacja została Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, która od stu lat jest nie tylko ważnym ośrodkiem muzycznym w Poznaniu, ale przede wszystkim cenioną placówka dydaktyczną, którą ukończyło ponad 3600 absolwentów. Zarówno studenci, jak i pracownicy Akademii Muzycznej zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach muzycznych. Z poznańską uczelnią związane są wybitne osobowości artystyczne i pedagogiczne.

Wawrzyn Pracy Organicznej w Kategorii Partnerska Formuła Budowania Gospodarki otrzymała Pralnia „Sonia” Stanisław Pirch z Piły. W kategorii Kultura nagrodę zdobył Robert Jędrzejczak z Sierakowa, który jest inicjatorem i organizatorem licznych wystaw, spotkań autorskich, koncertów, pokazów, a także warsztatów. Wawrzyn w kategorii Praca na rzecz wspólnot lokalnych przypadł Sławomirowi Wesołkowi ze wsi Wilczna w gminie Słupca, a Wawrzyn im. Emilii Sczanieckiej trafił do Jadwigi Targańskiej z Gębic.

Więcej informacji na temat IX Dni Pracy Organicznej można znaleźć na stronie Unii Wielkopolan. Tam też znajduje się film podsumowujący tegoroczne wydarzenia. Reportaż na temat Dni Pracy Organicznej 2020 można również obejrzeć w Telewizji WTK i w mediach społecznościowych. Emisje w WTK zaplanowano na 26.11 (godz. 19:15 i 23:25), 27.11 (godz. 12:25, 14:00 i 16:40), 28.11 (godz. 13:20 i 21:20) oraz 29.11 (godz. 10:45 i 16:10).

 

 

 

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 listopada 2020