Jarmark w Murowanej Goślinie

jarmark w murowanej goślinie

Bajkowe iluminacje, pachnące choinki, zapach ogniska, smakołyki, a nade wszystko świąteczna atmosfera, której nie popsuła nawet pogoda – taki był tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Murowanej Goślinie. Tradycyjnie zaproszono wszystkich do strefy gastronomiczno-handlowej, gdzie ogromną popularnością cieszyły się świąteczne wypieki, grzańce i miody pitne oraz lokalne wyroby spożywcze. Błyszczące magią świąt jarmarkowe stoiska z rękodziełem, to najlepsze miejsce na znalezienie oryginalnych prezentów, świątecznych dodatków, czy ozdób.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym można było także skorzystać z bogatego programu artystycznego. W dziewiętnastej edycji Goślińskiego Kolędowania udział wzięli: Chór Mieszany Vocantes, Zespół Una Canto, Zespół PZERiI Goślinianka, Chór Dziewczęcy Canzona i Żeński Chór Canzona oraz soliści i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. Dla najmłodszych przygotowano bajkowe animacje oraz interaktywny spektakl „Kraina lodu”. Orkiestra Dęta OSP pod batutą Tomasza Kaczora w Murowanej Goślinie zaprezentowała się w świątecznym koncercie kolęd i pastorałek. Miejscowy ośrodek kultury poprowadził natomiast rodzinne warsztaty świąteczne. Po zmierzchu uczestnicy jarmarku mogli wziąć udział w niezwykłym spektaklu „Mikołaj w opałach” w wykonaniu Teatru ognia Flow Fireschow. Było coś dla dzieci i dorosłych, coś dla każdego, kto kocha klimat świąt lub dopiero stara się go poczuć.

Autor: Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Czesław Zaręba